Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Україна, ФРН та Франція підтримали припинення вогню на Донбасі, Росія ще подумає – ОП

Україна, ФРН та Франція підтримали припинення вогню на Донбасі, Росія ще подумає – ОП

В РФ не вважають переговори проривом та наполягають, що Україна має розробити низку законів та погодити їх з ОРДЛО

Україна, ФРН та Франція підтримали припинення вогню на Донбасі, Росія ще подумає – ОП
Андрій Єрмак
фото www.president.gov.ua/

Україна, Франція та Німеччина продемонстрували готовність докласти максимум зусиль для виконання домовленостей «Нормандської четвірки», досягнутих у Парижі, та наблизити проведення саміту в Берліні. Про це повідомляє пресслужба президента за підсумками переговорів політичних радників лідерів держав-учасниць Нормандського формату в Берліні, які тривали 11 годин.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту лідерів держав Нормандського формату. Зокрема, сторони зійшлися на думці щодо необхідності реальних заходів для забезпечення повного і всеосяжного режиму припинення вогню, йдеться у повідомленні.

«Сьогоднішня зустріч на крок наблизила проведення саміту в Берліні», – зауважив керівник Офісу президента Андрій Єрмак , який входив до складу української делегації.

Зі свого боку російська сторона взяла паузу для підготовки відповіді на консолідовану позицію України, Франції та Німеччини.

Між тим, як повідомляє ТАСС, російська сторона заявила про відсутність прориву в переговорах за підсумками зустрічі.

Заступник керівника адміністрації російського президента Дмитро Козак зазначив, що «з Києва звучать найрізноманітніші інтерпретації, в тому числі офіційних посадових осіб», стосовно призначення домовленостей, яким чином їх тлумачити, чи містять вони зобов’язання України.

«Крім того, вдалося нарешті наблизитися, я б не сказав, що остаточно узгодити, наблизитися до того, що повинен бути прийнятий комплекс додаткових заходів з припинення перестрілок», – зазначив він, наголосивши, що три місяці обговорення в контактній групі не давали ніякого результату .

Відповідаючи на питання, що має намір робити російська сторона, якщо Україна затягне переговори, Козак зазначив, що Москва буде «всіляко прагнути стимулювати, щоб всі необхідні рішення для політичного мирного врегулювання конфлікту були прийняті».

За словами Козака, учасник не змогли домовитись щодо поправок до Конституції України з метою закріплення особливого статусу Донбасу. Він додав, що в Києві звучать пропозиції про те, що «Донбасу взагалі ніякий статус не потрібний, що вони повинні скористатися результатами децентралізації, яка проводиться на Україні».

«Але цю децентралізацію, яка проводиться в Україні, ще ніхто не бачив – ні українські громадяни, ні жителі Донбасу. І про що йде мова, ми не розуміємо, ніхто не розуміє», – підкреслив заступник голови адміністрації президента РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті