Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про зниження зеленого тарифу

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про зниження зеленого тарифу

Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити заборгованість перед ВДЕ-інвесторами

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про зниження зеленого тарифу
фото Shutterstock

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №3658, який покликаний знизити та реструктуризувати «зелений» тариф. За відповідне рішення проголосувало 268 депутатів, передає Економічна правда.

Також нардепи не підтримали пропозицію щодо скорочення наполовину строку подачі правок до проекту закону та підготовки до другого читання.

10 червня після довготривалих перемовин з інвесторами уряд ухвалив меморандум щодо так званої добровільної реструктуризації «зелених» тарифів.

Увечері того ж дня свої підписи під документом поставили прем’єр, в. о. міністра енергетики та представники двох профільних асоціацій. Однак з позицією уряду погодились не всі. Причина – різні погляди на подальший розвиток сонячної генерації.

У рамках мемомрандуму із виробниками «зеленої» електроенергії Кабмін зобов'язався до кінця 2021 року повністю погасити наявну заборгованість перед ВДЕ-інвесторами, яка становить 14 млрд грн.

Урядовий законопроєкт про удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел передбачає зниження «зеленого» тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 го до 31 грудня 2019 року сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт – на 7,5%.

Група учасників ринку сонячної генерації має намір розробити і внести до Верховної Ради альтернативний урядовому законопроєкт про підтримку галузі відновлюваної енергетики.

Про те, що змінилося в енергогалузі після підписання меморандуму з «зеленими», в матеріалі «Альтернатива для альтернативних: чи вдасться уникнути війни між сектором ВДЕ та держструктурами».

Нагадаємо, на Запоріжжі будують найбільшу в Україні вітрову електростанцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті