Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Зеленський: Росія не має права вимагати в України змін до Конституції

Зеленський: Росія не має права вимагати в України змін до Конституції

Президент заявив, що Росія повинна працювати над риторикою

Зеленський: Росія не має права вимагати в України змін до Конституції
фото Офіційний сайт Президента України

Росія не має права вимагати від України найближчим часом представити законопроект про поправки до Конституції про особливий статус Донбасу, заявив український президент Володимир Зеленський.

«Ніхто від України нічого не може вимагати, ми незалежна країна», – сказав Зеленський в суботу, 4 липня, в ході ділової поїздки по Одеській області.

«Мені здається, що тут всім потрібно попрацювати над риторикою. Тим більше що це міжнародна вже риторика», – зазначив Зеленський.

Напередодні в Берліні відбулася зустріч радників лідерів країн «нормандського формату», з боку України на ній був присутній глава офісу президента Андрій Єрмак.

Зеленський зазначив, що поки не готовий повноцінно коментувати зустріч, але вона пройшла «дуже непогано», «предметно», цитує президента «Інтерфакс».

Раніше німецький журнал Der Spiegel повідомив з посиланням на внутрішній документ з урядових кіл РФ, що Москва вимагає від Києва до 6 липня розробити проект поправок до конституції про надання регіонам Донбасу особливого порядку місцевого самоврядування.

«Не до 6 липня, а найближчим часом», – прокоментував це повідомлення заступника голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак, виступаючи на прес-конференції за підсумками переговорів 3 липня в Берліні, на яких він представляв російську сторону. За словами Козака, на зустрічі «не вдалося отримати від України чіткої, виразної відповіді», коли будуть підготовлені поправки до конституції в частині децентралізації.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) був прийнятий Верховною радою у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Згідно з документом, особливий порядок місцевого самоврядування вступає в силу тільки «після виконання всіх умов, викладених у статті 10 закону», в тому числі після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців.

За матеріалами Deutsche Welle

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті