Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Тарифи на газ для населення зміняться

Тарифи на газ для населення зміняться

Зміни торкнуться тарифу на газ, абонплати та тарифу для будинків без лічильників

Этот материал также доступен на русском
Тарифи на газ для населення зміняться
Фото: pixabay.com
Найближчим часом тарифи на газ для українців зміняться. Оновлені цифри можна буде побачити як у платіжці за газ, так і за абонплату.  «Нафтогаз» на червень знизив тариф на газ для населення на 6% – до 2,14 грн за кубометр (без врахування податків і витрат на розподіл та транспортування). Про це повідомляє «Нафтогаз». 

«У червні 2020-го оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних обов'язків, знизилася до 2,14 грн за кубометр (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і витрат на транспортування газу магістральними та розподільними трубопроводами). Це на 6% менше у порівнянні з травнем 2020 року», – йдеться в заяві «Нафтогазу».  

Проте, варто враховувати, що у липні абонентську плату збільшать майже на 24%. Її розмір у всіх різний. З одного боку, він залежить від постачальника, а з іншого – від того, скільки за «газовий рік» (з жовтня по жовтень) блакитного палива було витрачено. 

Також зміни тарифів відбудуться для споживачів, у чиїх будинках немає газового лічильника. Близько півмільйона громадян з 1 липня отримають платіжки зі збільшеними сумами – внаслідок підвищення норм споживання газу. 

Обсяги споживання, згідно з новими нормами, розділені по сезонах. У холодну пору року люди платитимуть вдвічі більше, ніж у «теплу».

Під час інтерв'ю «Економічній правді» в. о. міністра енергетики України Ольга Буславець заявила, що занижені норми свого часу були затверджені «з політичної доцільності та спроби якось подобатися людям» (тобто чим менше норма, тим менше люди платили). Через це їм було вигідно не мати лічильника.

Раніше повідомлялося, що «Нафтогаз» збільшує ціну на газ для промспоживачів у липні майже на 10%, проте порівняно з груднем-2019 ціна все ще буде вдвічі нижчою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті