Баржа, здатна добудувати «Північний потік 2», увійшла в води Данії
Судно прямує в німецький порт Мукран, де зберігаються труби для будівництва газопроводу

Російська баржа «Фортуна» з системою якірного позиціонування вийшла з німецького порту Мукран наступного дня після того, як влада Данії дозволила суднам цього типу брати участь у будівництві газопроводу «Північний потік-2».
Як повідомляє РБК, баржа-трубоукладач «Фортуна» увійшла в територіальні води Данії. Про це свідчать дані сервісів стеження за рухом морських суден MarineTraffic і Myshiptracking.
За даними останнього, судно 7 липня покинуло територіальні води Німеччини та увійшло в данську частину Балтійського моря. В якості кінцевої точки маршруту вказано німецький порт Мукран, де зберігаються труби для будівництва газопроводу.
Данія дала дозвіл на будівництво частини «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах в жовтні 2019 року, проте в грудні, коли залишалося прокласти 160 км труб, США ввели санкції проти підрядників. В результаті швейцарська компанія Allseas, основний підрядник «Газпрому» при будівництві «Північного потоку-2», заявила про зупинку робіт в акваторії Данії – її судна, обладнані системою динамічного позиціонування, покинули район будівництва.
Через відсутність суден, здатних продовжити роботи з укладання труби на великій глибині, будівництво газопроводу призупинили.
У січні поточного року російський президент Владімір Путін заявляв, що РФ в змозі сама добудувати «Північний потік-2». Глава російського Міненерго Олександр Новак говорив, що газопровід здатний добудувати трубоукладач «Академік Черський», пізніше також називалася російська баржа «Фортуна».
У лютому «Академік Черський» вийшов з порту Находки і до початку травня дістався до Мукрана, де знаходиться логістичний термінал проєкту будівництва трубопроводу «Північний потік-2» і зберігаються труби, необхідні для завершення будівництва.
Пізніше з'ясувалося, що в німецькому порту також стоїть трубоукладач «Фортуна», який належить російській державній компанії «Межрегионтрубопроводстрой». Він брав участь в будівництві «Північного потоку-2» в російській акваторії, проте в данських водах судно працювати не може, тому що оснащене лише системою якірного позиціонування.
6 липня данське енергетичне агентство повідомило, що трубоукладальні судна з якірним позиціонуванням можуть бути задіяні в будівництві газопроводу в територіальних водах Данії. Таким чином влада Данії задовольнила запит проєктної компанії Nord Stream 2 AG. Наступного дня після цього рішення «Фортуна» вийшла з порту Мукран і попрямувала в бік Данії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].