Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Союз вегетаріанців оскаржить закон, що забороняє вживати «м'ясні» назви для вегетаріанських страв

Союз вегетаріанців оскаржить закон, що забороняє вживати «м'ясні» назви для вегетаріанських страв

Насправді ніякої плутанини серед споживачів не виникає, стверджують вони

Союз вегетаріанців оскаржить закон, що забороняє вживати «м'ясні» назви для вегетаріанських страв
фото DR

Європейський Вегетаріанський Союз (EVU) планує оскаржити в Брюсселі французький закон, який забороняє використовувати м'ясні назви для вегетаріанських страв, пише Euronews.

Вегетаріанська організація Франції має намір оскаржити новий закон про маркування продуктів харчування, який забороняє використання таких термінів, як «гамбургер» і «ковбаса» при описі альтернатив м'яса.

«Привілеї, які надаються мʼясу у Франції, переходять за рамки розумного», – заявили в EVU. Організація стверджує, що вегетаріанські альтернативи до мʼяса описані точно, і, наприклад, у назві «веганська соєва ковбаса» немає місця для плутанини.

«Образ довірливого споживача, який не здатен відрізнити харчовий продукт на основі м'яса від рослинного, навіть якщо назва різна, в кращому випадку є патерналістським, а в гіршому – це образа», – йдеться в заяві.

Поправка до закону, згідно з якою виробникам продуктів харчування заборонено використовувати м'ясні терміни для опису продуктів, які частково або повністю не зроблені з м'яса, була внесена до законопроекту про сільське господарство французьким депутатом Жан Батистом Моро, фермером.

Моро стверджував, що «важливо боротися з оманливими назвами», і що «терміни сир або стейк повинні бути зарезервовані для продуктів тваринного походження».

Недотримання закону може привести до штрафу в розмірі 300 000 євро.

«Немає ніяких доказів того, що існує проблема плутанини серед споживачів», – прокоментувала Euronews Роня Бертольд, глава відділу по зв'язках з громадськістю EVU.

Вона додала, що EVU не єдині, хто оскаржують закон в Брюсселі – Міжнародна організація гуманного суспільства також написала скаргу до Єврокомісії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті