Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Україна і НАТО погодилися нарощувати присутність в акваторії Чорного моря – Міноборони

Україна і НАТО погодилися нарощувати присутність в акваторії Чорного моря – Міноборони

На осінь заплановані масштабні військові навчання на півдні України

Україна і НАТО погодилися нарощувати присутність в акваторії Чорного моря – Міноборони
mil.gov.ua

Україна і НАТО домовилися посилити військову присутність в Чорноморському регіоні, повідомляє прес-служба українського Міністерства оборони за підсумками телефонної розмови глави відомства Андрія Тарана і генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга.

«Співрозмовники погодилися, що ситуація з безпекою у Чорному морі продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує (зміцнює) свою військову присутність та змінює баланс сил», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сторони погодилися посилити присутність сил і засобів на суходолі, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання у повітрі та присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу.

Міністр оборони України висловив зацікавленість в налагоджені спільного обміну інформацією про обстановку в цьому регіоні, інформує прес-служба.

Андрій Таран запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, що заплановані до проведення на півдні України восени цього року.

12 червня Україна отримала статус учасника програми розширених можливостей НАТО, повідомляв у своєму Twitter глава МЗС Дмитро Кулеба. Статус дозволяє об'єднати навколо НАТО клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками, але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій і навчань.

19 лютого 2019 року на той момент президент України Петро Порошенко підписав закон про закріплення прагнення країни в НАТО і ЄС в Конституції країни. Згідно з документом, в преамбулу основного закону України вносяться зміни – встановлюється, що парламент підтверджує європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України.

Між тим повідомляється, що Угорщина й надалі блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті