Захворіло у світі
20,643,028
Померло у світі
749,764
Вилікувалось у світі
12,846,169
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Угорщина й надалі блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО – Сіярто

Угорщина й надалі блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО – Сіярто

За словами міністра МЗС країни, протиріччя зберігатимуться до вирішення спірних питань

Угорщина й надалі блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО – Сіярто
фото https://mfa.gov.ua

Угорщина блокуватиме засідання комісії Україна-НАТО, поки не буде вирішено питання мови освіти угорської нацменшини на Закарпатті.

Про це заявив міністр МЗС Угорщини Петер Сіярто на спільному брифінгу з українським колегою Дмитром Кулебою в Києві, повідомляє Укрінформ.

«Ми зараз блокуємо засідання комісії Україна-НАТО, але ми відверто сказали, що як тільки будуть вирішені питання, пов'язані з освітніми правами угорської меншини, ми це вето знімемо», – сказав Сіярто.

Він зауважив, що питання мови освіти угорської меншини Закарпаття ще актуальні.

«Але дуже важливо, щоб ми цивілізовано обговорювали ці питання. Ми повинні гарантувати, щоб ці дискусійні питання не унеможливлювали розвиток співробітництва в інших галузях», – наголосив Сіярто.

При цьому міністр висловив сподівання, що під час запланованих на найближчі тижні засідань спільних комісій з питань освіти і нацменшин вдасться наблизитися до вирішення питань, які наразі викликають дискусії.

Між тим віце-прем'єр України Ольга Стефанішина розповіла, як Україна отримала статус партнера НАТО, незважаючи на попередні заперечення Угорщини. За її словами, Угорщина з якихось причин не відправила своїх офіційних заперечень, в результаті чого приєднання Києва до партнерів Альянсу відбулося «автоматично».

«Я розповім вам невеличкий секрет. Рішення про надання Україні цього статусу (партнера розширених можливостей) відбувалося за так званою процедурою «за замовчуванням». На момент закінчення терміну (12 червня) жодна з країн свої зауваження не висловила. Так рішення вважалося автоматично прийнятим», – зазначила віце-прем'єр.

Як відомо, 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності Закон «Про освіту», який визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами.

Деякі країни, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин. Верховна Рада 16 січня 2020 року ухвалила Закон «Про повну загальну середню освіту», який регулює, зокрема, надання середньої освіти мовами національних менших.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті