Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Верховний суд в США визнав півштату землею індіанців

Верховний суд в США визнав півштату землею індіанців

Відтепер індіанців звільнено від сплати податку в бюджет Оклахоми, а за серйозні правопорушення їх судитимуть тільки федеральні суди

Верховний суд в США визнав півштату землею індіанців
фото www.flickr.com/photos/dokusphotos/127495949

Верховний суд США постановив, що приблизно половина штату Оклахома належить корінним американцям. Як пише ВВС,за постановою суду, східні землі території штату, включно із містом Талса (одне з найбільших в Оклахомі) відтепер визнані землею корінних американців.

Це рішення вважається одним з найсерйозніших щодо індіанців, яке розглядалося в найвищому суді США за останні десятиліття. Воно значить, що корінних американців, які державні суди визнали винними у вчинені злочинів, здійснених на території штату, тепер можуть їх оскаржувати. Тільки федеральні прокурори матимуть право кримінального переслідування корінних американців. Індіанці, що проживають на території вказаної території, бути звільнені від державних податків.

Позов до суду подав 71-річний корінний американець Джимсі МакГірт, якого в 1997 році в Оклахомі в окрузі Вагонер засудили за зґвалтування чотирирічної дівчинки. Чоловік звернув уваг на те, що влада США не виконала давню обіцянку виділити східну частину земель штату під резервацію для кількох племен індіанців, які були насильницьким чином переселені на ці території.

Постанова скасувала тюремний термін МакГірта, однак, як пише видання, його ще модна оскаржити. Чоловік не оскаржував свою провину, але стверджував, що тільки федеральна влада повинна мати право його судити.

У спільній заяві п’ять племен Оклахоми – черокі, чікасо, чокто та семінол та народ маскогі – привітали це рішення. Вони зобов’язались співпрацювати з федеральною владою та владою штату.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті