Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Американські вчені назвали вихід США з ВООЗ незаконним

Американські вчені назвали вихід США з ВООЗ незаконним

Країна повинна оплатити членські внески як мінімум до 2021 року

Американські вчені назвали вихід США з ВООЗ незаконним
фото DR

Вчені з університету Джорджтауна, Єльського університету, Національної медичної Академії США та Американської асоціації громадської охорони здоров'я опублікували спільну статтю на сайті медичного журналу Lancet. У ній вони одноголосно називають вихід США з ВООЗ незаконним.

Вчені підкреслюють, що такий крок ставить під загрозу безпеку життя і здоров'я людей – як в США, так і в усьому світі.

У статті наголошується, що США вступили в ВООЗ після прийняття Палатою представників і Сенатом Конгресу США резолюції ООН в 1948 році. Її підтримав американський уряд всіх скликань.

Американські вчені назвали вихід США з ВООЗ незаконним

Рішення про вихід нинішнього американського уряду з ВООЗ в односторонньому порядку не отримало ратифікації (схвалення) з боку Конгресу, що порушує американське законодавство.

З іншого боку, згідно із законодавством, США повинні виконати свої фінансові обов'язки в нинішньому році – оплатити обов'язкові внески ВООЗ до кінця 2021 року.

Вихід з ВООЗ завдасть серйозної шкоди безпеці, дипломатії і авторитету США, йдеться в статті. Вплив ВООЗ в світі величезний, і американському уряду буде дуже важко відмежуватися від організації та її членів по-справжньому.

Нагадаємо, 7 липня Трамп офіційно повідомив Конгрес про вихід США з ВООЗ – американський президент пішов на цей крок у розпал пандемії коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті