Захворіло у світі
19,266,406
Померло у світі
718,530
Вилікувалось у світі
11,671,253
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Трамп вимагає від партнерів по НАТО справедливих витрат на оборону

Трамп вимагає від партнерів по НАТО справедливих витрат на оборону

За словами Трампа, зараз, крім США свої фінансові зобов'язання, стосовно оборони, повністю виконують тільки вісім країн НАТО

Трамп вимагає від партнерів по НАТО справедливих витрат на оборону
фото: Shutterstock

Президент США Дональд Трамп в інтерв'ю виданню The Washington Post заявив, що не хоче, щоб Сполучені Штати виходили з НАТО, але йому важливо, щоб партнери по альянсу витрачали на оборону щонайменше 2% від ВВП. Про це повідомляє «Інтерфакс – Україна». 

«Ні, я не хочу виходити (з НАТО – ІФ). Але я хочу, щоб вони (партнери – ІФ) чесно платили свою частку», – заявив Трамп, відповідаючи на запитання оглядача газети, чи хотів би він вивести США з Північноатлантичного альянсу.

У розмові з The Washington Post він наголосив, що, на його думку, навіть внески у 2% від ВВП на оборону, яких він домагається від усіх членів НАТО, – це мало. Він зазначив, що, завдяки його зусиллям, вісім країн НАТО зараз виконують свої фінансові зобов'язання щодо внесків на оборону.

«І, до речі, 2% – це теж занадто мало. Були й такі, хто взагалі майже нічого не платив, а зараз вони платять. Вони мені задавали велике запитання: «чи пішов би я (з Альянсу – ІФ), якби...», і я відповів: «Так, пішов би». Якби я їм дав не таку відповідь, вони б і не збиралися платити», – зазначив він.

Трамп у червні пообіцяв, що не заспокоїться, доки не доб'ється від усіх країн НАТО достатніх витрат на оборону. 

За словами Трампа, зараз, крім США свої фінансові зобов'язання, стосовно оборони, повністю виконують тільки вісім країн НАТО. Зокрема, президент вкотре розкритикував ФРН, яка ще далека від мети, що стоїть перед усіма членами Альянсу: витрачати на оборону не менше за 2% від ВВП.

Раніше повідомлялося, що Україна отримала статус партнера розширених можливостей НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті