Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого вегетаріанського буму за останні десятиліття

Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого вегетаріанського буму за останні десятиліття

Експерти очікують найбільшого зниження споживання м’яса у світі принаймні з 2000 року

Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого вегетаріанського буму за останні десятиліття
фото pixabay.com

Глобальна пандемія коронавірусу посприяла найбільшому скороченню споживання м'яса у світі за останні десятиліття.

Як повідомляє Bloomberg, очікується, що споживання на душу населення скоротиться до найнижчого рівня за дев'ять років, знизившись на 3% в порівнянні з минулим роком, що є найбільшим зниженням принаймні з 2000 року. У той же час аналітики очікують зниження не тільки на душу населення, але і попиту в окремих регіонах.

Це є значимою зміною для галузі, яка значною мірою спирається на стійке зростання, повідомляє видання. Це відбувається майже на всіх провідних ринках, включно зі Сполученими Штатами, де очікується, що споживання м'яса не повернеться до докризового рівня, принаймні, до 2025 року.

У цього процесу є кілька основних причин. Перш за все, з огляду на економічні наслідки пандемії, користувачі наразі намагаються витрачати менше. Окрім того, свій вплив мало і закриття закладів громадського харчування. У Китаї недовіра до тваринних продуктів зростає після того, як епідемія COVID-19 в країні була пов'язана з їх споживанням. Не менш важливу роль у зменшенні споживання м’яса відіграло і закриття виробництв та заводів, які призвели до проблем з поставками.

Як відомо, екоактивісти давно закликають людство менше споживати м’яса. Сільське господарство виробляє більше парникових газів в світі, ніж транспортний сектор, головним чином через худобу. Тільки на м'ясо і молочні продукти припадає до 18% антропогенних парникових газів.

Однак видання підкреслює, що зараз занадто рано говорити, чи вплинуть нові умови на попит на м’ясо в довгостроковій перспективі.

Нагадаємо, Союз вегетаріанців оскаржить прийнятий у Франції закон, що забороняє вживати «м'ясні» назви для вегетаріанських страв.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті