Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Рада не підтримала зміни до бюджету про розширення держгарантій для «Укргідроенерго»

Рада не підтримала зміни до бюджету про розширення держгарантій для «Укргідроенерго»

Законопроєкт підтримали лише 213 народних депутатів

Рада не підтримала зміни до бюджету про розширення держгарантій для «Укргідроенерго»
Фото: Фейсбук

Верховна Рада не підтримала у першому читанні проєкт закону №3659 про внесення змін держбюджету-2020, яким пропонували розширити напрями надання цьогоріч держгарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань приватного акціонерного товариства «Укргідроенерго».

Згідно з документом, Кабінет Міністрів своїм рішенням може надати гарантії кредиторам «Укргідроенерго» про те, що підприємство виплатить позику в повному розмірі. До того ж, підприємство за рішенням уряду може бути звільнене від зобов'язання сплачувати до держбюджету плату за надання державою гарантій. 

«Законопроєктом вноситься зміна до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у частині можливості надання державних гарантій у забезпечення зобов’язань за кредитами (позиками)                   ПрАТ «Укргідроенерго», звільнивши при цьому товариство від зобов’язання надавати забезпечення виконання зобов’язань за державними гарантіями та сплачувати до державного бюджету плату за їх надання за наявності відповідного рішення Уряду», – йдеться у пояснювальній записці.

Виконувачка обов'язків міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець у коментарі кореспонденту Укрінформу повідомила, що «Укргідроенерго» веде активну роботу із залучення іноземних інвестицій для реалізації проєктів «Будівництво Канівської ГАЕС» та «Будівництво третьої черги Дністровської ГАЕС».

«З метою забезпечення стабільної роботи Об'єднаної енергетичної системи існує нагальна потреба у будівництві маневрених потужностей... Для реалізації таких проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» проводить пошук джерел фінансування. Вже підписано низку меморандумів з іноземними компаніями. Водночас, залучення пільгового фінансування для реалізації цих проєктів можливе лише за умови надання державних гарантій», – сказала Буславець.

Раніше повідомлялося, що керівники НЕК «Укренерго», яка повинна стежити за ситуацією на ринку електроенергії в Україні, знали про наближення кризової ситуації пов’язаної із «зеленою енергетикою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті