Boeing удвічі скоротить виробництво літаків

Boeing удвічі скоротить виробництво літаків

Компанія обіцяє виробляти близько 30 літаків на місяць

Boeing удвічі скоротить виробництво літаків
фото Boeing

В умовах пандемії коронавірусу COVID-19 Boeing змушений скоротити обсяг виробництва літаків вдвічі. Про це в інтерв’ю «Коммерсанту» розповів президент компанії по країнах СНД Сергій Кравченко.

За його словами, зараз світова авіація переживає наймасштабнішу в історії кризу галузі.

Сергій Кравченко уточнив, що до авіакатастроф за участю Boeing 737 MAX і до кризи, викликаної пандемією, компанія виготовляла 57 літаків на місяць.

«Поступово ми вийдемо на обсяг виробництва 30 літаків на місяць. Тобто це приблизно вдвічі менше, ніж планували в довгостроковому прогнозі, до кризи», – сказав він.

За словами топ-менеджера, зараз найпопулярнішим літаком компанії залишається широкофюзеляжний Boeing 787 Dreamliner. До кризи компанії виробляла 14 таких літаків на місяць. Зараз їх виробництво планується знизити до 7-8 літаків на місяць.

У минулому році після катастроф в Індонезії та Ефіопії чистий збиток Boeing склав $636 млн проти прибутку $10,46 млрд у 2018 році.

Поставки літаків скоротилися до 380 штук, включаючи військові версії цивільних літаків, проти 806 штук в 2018 році. Портфель цивільних замовлень на кінець 2019 року склав 5406 штук, скоротившись за рік на 87 літаків.

Як повідомлялося, American Airlines не може оплатити 17 літаків, які вона замовила в Boeing.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті