Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
США збираються вийти з угоди про аудит з Китаєм

США збираються вийти з угоди про аудит з Китаєм

Це несе загрозу для китайських компаній, акції яких торгуються в США

США збираються вийти з угоди про аудит з Китаєм
фото www.flickr.com/photos/55272886@N06/5379946185

Адміністрація президента США Дональда Трампа планує найближчим часом відмовитися від угоди 2013 року, між американськими і китайськими аудиторськими органами. Про це повідомляє Reuters із посиланням на слова високопоставленого чиновника Держдепартаменту США.

Цей крок загрожує жорсткими заходами щодо китайських компаній, і які виявилися під ударом через відмову слідувати американським стандартам розкриття інформації.

Видання додає, що Рада з нагляду за звітністю публічних компаній (PCAOB) довгий час нарікала на те, що Китай не задовольняє запити, пов'язані з розкриттям інформації. Це призводить до вкрай обмеженого доступу до аудиторських перевірок китайських компаній, акції яких торгуються на американських біржах.

Недостатня прозорість спонукала чиновників адміністрації почати підготовку до виходу з угоди найближчим часом, повідомив Кіт Крак, заступник держсекретаря США з питань економічного зростання, енергетики і навколишнього середовища.

«Цей крок є неминучим, – сказав Крак. – Це питання національної безпеки, тому що ми не можемо дозволити собі продовжувати піддавати ризику американських акціонерів, ставити американські компанії в невигідне становище і дати завдати шкоди нашій перевазі в якості золотого стандарту для фінансових ринків».

Ще один чиновник адміністрації та три колишніх чиновника Білого дому повідомили, що питання про припинення дії меморандуму про взаєморозуміння знаходиться на розгляді, додавши, що Білий дім брав участь у дискусіях.

Нагадаємо: обговорення також проходять на тлі зростаючої напруженості у відносинах між США і Китаєм у зв'язку з реагуванням Пекіна на спалах COVID-19  і новим законом про національну безпеку для Гонконгу.

Як повідомлялось, раніше Китай вирішив ввести санкції проти американської Lockheed Martin за участь в останньому продажу зброї Тайваню.

До цього Китай оголосив про введення санкцій проти низки посадових осіб США, включаючи сенаторів Марко Рубіо і Теда Круза.Це стало символічною відплатою КНР за американське законодавство, покликане покарати Пекін за поводження з етнічними меншинами в регіоні Сіньцзян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті