«Газпром» прозвітував про рекордні збитки та очікує ще більших

«Газпром» прозвітував про рекордні збитки та очікує ще більших

Винна тепла зима, пандемія коронавірусу та обвал цін на нафтовому ринку

«Газпром» прозвітував про рекордні збитки та очікує ще більших
фото www.flickr.com/photos/moscow-live/22605584611

Слідом за «Роснєфтью», яка відзвітувала про втрату 156 млрд рублів за перший квартал, в мінус за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) пішов і «Газпром».

Як повідомляє finanz.ru, за січень-березень компанія, що володіє монольним правом на експорт російського трубопровідного газу, отримала чистий збиток за МСФЗ у розмірі 116,2 млрд рублів.

З негативним результатом «Газпром» закінчив квартал вперше за п'ять років. При цьому розмір збитку став рекордним з кінця 2014 року, коли по Росії вдарили санкції, девальвація і обвал цін на нафту.

Різке падіння попиту на вуглеводні на тлі пандемії і карантинних заходів вдарили по виручці «Газпрому» на всіх ринках. Продажі газу в Європу впали на 18%, до 51,6 млрд кубометрів, а середня ціна експорту обвалилася на 37%, до $162,1 за тисячу кубів. В результаті на ключовому, європейському ринку компанія недорахувалася половини виручки, отримавши 558 млн рублів проти 1,064 трлн рік тому.

Попит на газ серед пострадянських країн просів на 25%, до 9,3 млрд кубометрів, а ціна – на 13%. Як підсумок: виручка в цьому сегменті впала на третину, до 90,9 млрд рублів.

Підняти ціни «Газпром» зміг лише на російському ринку, але обсяги продажів впали і тут – на 8,4%, до 77,2 млрд кубометрів.

В результаті загальна виручка компанії впала на 24%, до 1,739 трлн рублів.

Видання наголошує, що головним болем для «Газпрому» став борг, номінований переважно в іноземній валюті. Стрибок курсів в кінці березня збільшив його на 551,4 мільярда рублів – в таку суму компанія оцінила втрати за курсовими різницями.

Саме вони і стали головною причиною збитку, який носить «в основному паперовий характер», пояснило керівництво «Газпрому». Там додали, що без урахування курсових втрат компанія залишилася б прибутковою і заробила б 288 млрд рублів.

В «Газпромі» очікують, що фінансові показники ІІ та ІІІ квартал будуть ще гіршими.

Як повідомлялось, за попередніми підсумками ІІ кварталу «Газпром» заробив на зовнішніх ринках $3,5 млрд. У порівнянні з I кварталом експортна виручка компанії впала вдвічі, в річному вираженні – майже утричі, а якщо порівнювати з показниками «ситих» 2010х – то в 5 разів. Останній раз настільки мало на експорті, згідно зі статистикою ЦБ, «Газпром» заробляв в 2002 році.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло