Через зіткнення на кордоні між Вірменією і Азербайджаном вже 16 загиблих
Це найбільший прикордонний конфлікт за останні 4 роки

11 азербайджанських військових і один мирний житель загинули за останні дві доби в результаті загострення обстановки і взаємних обстрілів на кордоні Азербайджану і Вірменії, повідомляє ВВС з посиланням на офіційні джерела і жителів прикордонних територій.
Серед загиблих – генерал-майор і полковник азербайджанської армії, повідомив заступник міністра оборони країни Керем Велієв.
Вірменія повідомила про чотирьох загиблих військових і кількох поранених.
Таким чином, загальна кількість загиблих з обох сторін вже склала 16 осіб. Це найсерйозніший прикордонний конфлікт тут з квітня 2016 року. Зіткнення і артобстріли почалися в неділю.
У вівторок вранці Єреван оголосив, що ряд урядових відомств, включаючи сайт прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, зазнали кібератаки.
12 липня міністерство оборони Вірменії заявило, що азербайджанські військові двічі порушували державний кордон і намагалися захопити опорний пункт.
«Близько 12.30 збройні сили Азербайджану намагалися порушити державний кордон на ділянці в Тавушській області Вірменії з невідомих причин. Після попередження Вірменії військовослужбовці повернулися на свої позиції», – йдеться в повідомленні прес-секретаря Міноборони Вірменії.
Після цього з азербайджанських сіл стали приходити повідомлення про обстріл важкою артилерією з вірменської сторони.
Голова муніципалітету села Агдам в Товузському районі Рахіль Аскерова повідомила ВВС у вівторок, що в даний час перестрілка триває: «Вночі теж була. Та й зараз он стріляють без перепочинку».
Перед цим Азербайджанська служба ВВС повідомила про загибель сільського жителя від артилерійського вогню, а 12 липня глава села Товуз Алібейлі Азад Тамаєв розповів, що стрілянина з гармат повторювалася регулярно кожні 15-20 хвилин.
З села евакуювали дітей, людей похилого віку і жінок, розповіли місцеві жителі.
Міністерство оборони Вірменії стверджує, що вірменські військові обстрілювали неазербайджанські села, а тільки інфраструктуру і техніку.
ООН, ОБСЄ і США закликають обидві сторони дотримуватися припинення вогню. Держдепартамент США різко засудив насильство на кордоні Азербайджану і Вірменії.
«Ми закликаємо сторони негайно припинити застосування сили, використовувати існуючі прямі контакти між ними, щоб запобігти подальшому погіршенню ситуації, і строго дотримуватися режиму припинення вогню. Сполучені Штати як співголова Мінської групи ОБСЄ готова надати сторонам допомогу у врегулюванні нагірно-карабахського конфлікту на стійкій і мирній основі», – заявив Держдеп.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].