Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Парламент ухвалив закон «Про оборонні закупівлі»

Парламент ухвалив закон «Про оборонні закупівлі»

Депутати передбачили механізми захисту вітчизняного виробника

Парламент ухвалив закон «Про оборонні закупівлі»
Фото: pixabay.com

Верховна Рада України 16 липня ухвалила в цілому закон «Про оборонні закупівлі». Це рішення підтримали 276 народних депутатів. Про це повідомляється на сайті ВР. 

Депутати профільного Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки підготували порівняльну таблицю до законопроєкту, вона містить 650 поправок і пропозицій, з яких на засіданні Комітету 430 враховано, 220 – відхилено.

Під час доопрацювання законопроєкту депутати передбачили механізми захисту вітчизняного виробника шляхом врахування інтересів виконавців державних контрактів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, у тому числі – можливість коригування цін у випадку суттєвих змін фінансово-економічних умов виконання контрактів, застосування критерію «вартість життєвого циклу» під час відбору виконавців, що відповідає стандартам країн-членів НАТО та ЄС, надання пріоритету локалізації виробництва на митній території України та застосування офсетних процедур під час закупівель за імпортом.

Законопроєктом передбачено здійснення закупівель у рамках трирічного планування, підтримка національної оборонної промисловості як державного, так і приватного сектору.

Водночас передбачено надання доступу до процедур закупівель оборонної продукції іноземним постачальникам за умови надання переваги виробникам, локалізованим на митній території України, а також виробникам, які забезпечують більш вигідні умови утримання, сервісу і ремонту поставленої продукції; можливість укладання інвестиційних угод на розвиток виробництва.

Нагадаємо, міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що тепер закупівля боєприпасів для Збройних сил України (ЗСУ) здійснюється безпосередньо у виробників, тобто без посередників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті