Генпрокурор США звинуватив Google, Microsoft і Apple в «плазуванні» перед КНР
Голлівуд першим почав згубну пристосуваньску поведінку, вважає Барр

Генеральний прокурор США Вільям Барр під час свого виступу в Музеї Джеральда Форда навів у якості прикладу Голлівуд і звинуватив його в цензурування фільмів для того, щоб «задобрювати» Китай. При цьому генпрокурор зазначив, що Голлівуд – не єдиний, хто «плазує» перед Китаєм.
«Роками такі корпорації як Google, Microsoft, Yahoo і Apple демонстрували дуже велике бажання співпрацювати з Китаєм», – сказав Барр.
Він пригадав, як Apple видалила з магазину додатків програму Quartz у Китаї після того, як Пекін поскаржився на висвітлення протестів у Гонконзі. Apple також видалила додатки, які дозволяли обійти «Великий китайський файрвол» і видалила продемократичні пісні зі свого музичного магазину в Китаї, відзначив Барр.
Генпрокурор також припустив, що засновник Disney Уолт Дісней був би дуже розчарований тим, як його компанія взаємодіє з «диктаторськими режимами».
Наприклад, в 90-х роках Disney вибачилася за фільм «Кундун» про життя Далай-лами, де був показаний конфлікт Китаю і Тибету, після того, як китайська влада висловила своє незадоволення фільмом. Після цього Disney змогла відкрити тематичний парк у Шанхаї.
За його словами, Компартія довго використовувала публічні погрози і заборону доступу до своїх ринків для того, щоб уникнути впливу з-за кордону.
«Але останнім часом Комуністична партія підсилила закулісні зусилля з тиску на американських бізнесменів для досягнення своїх політичних цілей – зусиль, тим більше згубних, оскільки вони приховані від очей громадськості», – заявив Барр.
Він також закликав американських бізнесменів звертати увагу на те, як іноземні уряди можуть їх використовувати, і нагадав про існування «Акту про реєстрацію іноземних агентів» (FARA).
«Акт вимагає від тих, хто виступає в якості іноземних «агентів», публічно розкривати ці відносини, а також свої політичні та інші дії, реєструючись в Міністерстві юстиції. Це дозволяє громадськості брати до уваги джерело заяв компанії при оцінці того, чи заслуговує вона на довіру», – підкреслив Барр.
Нагадаємо, США хочуть заборонити в’їзд до США усім членам Компартії, заборона може поширитися також на топ-менеджерів компаній, що може завдати шкоди американським інтересам в КНР.
За матеріалами телеграм-каналу HouseOfCards
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].