Генпрокурор США звинуватив Google, Microsoft і Apple в «плазуванні» перед КНР

Генпрокурор США звинуватив Google, Microsoft і Apple в «плазуванні» перед КНР

Голлівуд першим почав згубну пристосуваньску поведінку, вважає Барр

Генпрокурор США звинуватив Google, Microsoft і Apple в «плазуванні» перед КНР
Attorney General William P. Barr

Генеральний прокурор США Вільям Барр під час свого виступу в Музеї Джеральда Форда навів у якості прикладу Голлівуд і звинуватив його в цензурування фільмів для того, щоб «задобрювати» Китай. При цьому генпрокурор зазначив, що Голлівуд – не єдиний, хто «плазує» перед Китаєм.

«Роками такі корпорації як Google, Microsoft, Yahoo і Apple демонстрували дуже велике бажання співпрацювати з Китаєм», – сказав Барр.

Він пригадав, як Apple видалила з магазину додатків програму Quartz у Китаї після того, як Пекін поскаржився на висвітлення протестів у Гонконзі. Apple також видалила додатки, які дозволяли обійти «Великий китайський файрвол» і видалила продемократичні пісні зі свого музичного магазину в Китаї, відзначив Барр.

Генпрокурор також припустив, що засновник Disney Уолт Дісней був би дуже розчарований тим, як його компанія взаємодіє з «диктаторськими режимами».

Наприклад, в 90-х роках Disney вибачилася за фільм «Кундун» про життя Далай-лами, де був показаний конфлікт Китаю і Тибету, після того, як китайська влада висловила своє незадоволення фільмом. Після цього Disney змогла відкрити тематичний парк у Шанхаї.

За його словами, Компартія довго використовувала публічні погрози і заборону доступу до своїх ринків для того, щоб уникнути впливу з-за кордону.

«Але останнім часом Комуністична партія підсилила закулісні зусилля з тиску на американських бізнесменів для досягнення своїх політичних цілей – зусиль, тим більше згубних, оскільки вони приховані від очей громадськості», – заявив Барр.

Він також закликав американських бізнесменів звертати увагу на те, як іноземні уряди можуть їх використовувати, і нагадав про існування «Акту про реєстрацію іноземних агентів» (FARA).

«Акт вимагає від тих, хто виступає в якості іноземних «агентів», публічно розкривати ці відносини, а також свої політичні та інші дії, реєструючись в Міністерстві юстиції. Це дозволяє громадськості брати до уваги джерело заяв компанії при оцінці того, чи заслуговує вона на довіру», – підкреслив Барр.

Нагадаємо, США хочуть заборонити в’їзд до США усім членам Компартії, заборона може поширитися також на топ-менеджерів компаній, що може завдати шкоди американським інтересам в КНР.

За матеріалами телеграм-каналу HouseOfCards

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло