Проєкт закону про «інвестиційні няні» прийнято в першому читання
Закон готується до другого читання

Депутати проголосували за пропозицію про прийняття за основу Проєкту Закону про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями.
У пояснювальній записці законопроєкту зазначається, що з 2011 року не було реалізовано жодного значного інвестиційного проєкту в індустріях з високою доданою вартістю (машинобудування, хімічна промисловість, електроніка тощо).
До того ж зазначається, що в Україні у 2017 році надходження прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) склали $2,5 млрд, у 2018 році – $2,9 млрд та $2,5 млрд – у 2019 році. Натомість лише у 2018 році до Польщі надійшло $11,5 млрд, до Чехії – $9,4 млрд, до Угорщини – $6,3 млрд.
«Відтак, інвестори віддають перевагу «знайомим» ринкам Польщі, Чехії, Угорщини, Словаччини, Литви, Болгарії, Румунії та інших країн регіону, що мають більш передбачуване бізнес-середовище та привабливіші умови для інвесторів. У порівнянні з цими країнами Україна має суттєво гіршу конкурентну позицію», – йдеться в пояснювальній записці.
Нагадаємо, закон передбачає запровадити інститут персональної «інвестняні», що спрямований на розширення кола інвесторів, які можуть зацікавитися Україною як країною для капіталовкладень.
Ідея «інвестиційної няні» полягає в підписанні інвесторами договору з урядом України про конкретні умови, у разі порушення яких Кабінет Міністрів буде відповідати в міжнародних судах.
У закон про «інвестиційних нянь» внесли деякі зміни через світову кризу у зв'язку з пандемією. Зокрема, необхідний обсяг інвестицій знизили зі 100 до 30 млн доларів.
Як зазначалося раніше, очільник Національного банку України (НБУ) запевнив, що за 5 років Україна може стати регіональним інвестиційним центром.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].