Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня (ОНОВЛЕНО)
Регіони розподілять на чотири зони залежно від епідемічної ситуації

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду повідомив, що буде розглядатися питання продовження адаптивного карантину до 31 серпня.
«Сьогодні в нас на порядку денному планується продовження адаптивного карантину в Україні до 31 серпня», – сказав він.
Шмигаль також додав, що адаптивний підхід на регіональному рівні довів свою ефективність і дозволяє контролювати рівень захворюваності в Україні.
Нагадаємо, особи, які перехворіли на коронавірусну хворобу, отримують до неї імунітет щонайменше на пів року після зараження. Такого висновку дійшло Агентство громадської охорони здоров'я Швеції
ОНОВЛЕНО
Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня.
«Це нова постанова. Її впровадження пропонується з 1 по 31 серпня 2020 року. Вона буде регламентувати встановлення карантину на території країни. У чому відмінність? Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно територіальних одиницях-районах встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19», – пояснив міністр охорони здоров'я Максим Степанов у ході засідання уряду.
За словами міністра, критерії для розподілу регіонів на чотири зони залишаються колишніми.
«Рівень поширення буде визначатися автоматизованим програмним забезпеченням на основі певних алгоритмів і зібраних даних і затверджуватися Національною комісією ТЕБ та НС. Базовим рівнем моніторингу є моніторинг на рівні області показників, які використовуються зараз: завантаженість ліжок не більше 50%, середня кількість тестування не менше 24 на 100 000 населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше 11% і показник динаміки зростання випадків інфікування не більше 10%», – сказав він.
Коли немає перевищень в області й усі її райони знаходяться в «зеленій» зоні, де діють такі обмеження: у громадських будівлях – маска або респіратор, проведення масових заходів не більше однієї людини на 5 кв. м, проведення заходів у кінотеатрах або театрах з наповненістю 50%, перевезення пасажирів – тільки в межах сидячих місць. Регіони, які постійно перебувають у «зеленій» зоні, не потребують втручання або посилення протиепідемічних заходів на національному рівні. Якщо індикатори змінюються п'ять днів поспіль, то регіон або окрема адміністративно-територіальна одиниця переходить в «жовтий», «оранжевий» або «червоний», – додав міністр.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].