Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Кабмін планує повернути фінансування урановій шахті «Новокостянтинівська»

Кабмін планує повернути фінансування урановій шахті «Новокостянтинівська»

У бюджеті на цей проєкт виділялося 140 млн грн, однак після змін до бюджету напрямок анулювали

Кабмін планує повернути фінансування урановій шахті «Новокостянтинівська»
Фото: vostgok.com.ua

Міністерство енергетики разом з іншими відомствами розробить розпорядження про виділення фінансування для проєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей». Про це під час засідання уряду сказала в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

«Пропоную включити доручення Міненерго разом з Мінфіном, Мінекономіки та Мін'юстом розробити проєкт акту щодо виділення коштів з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 для фінансування державного інвестиційного проєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей», – зазначила Буславець.

Вона нагадала, що у державному бюджеті на цей інвестиційний проєкт виділялося 140 млн грн, однак після змін до бюджету для формування фонду боротьби з коронавірусом цей бюджетний напрямок анулювали.

«Відзначу, що відтермінування реалізації цього проєкту може привести до зменшення обсягів видобутку уранової руди й виробництва уранового концентрату та збільшення залежності вітчизняної атомної енергетики від іноземних постачальників уранової продукції», – наголосила Буславець.

Раніше планувалося, що завдяки реалізації інвестпроєкту «Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей» можна буде створити додатково понад 200 робочих місць і суттєво збільшити видобуток уранової руди.

Мінекономіки прогнозувало, що реалізація інвестиційного проєкту з розвитку виробничих потужностей Новокостянтинівської шахти дасть змогу збільшити видобуток урану до 701 тонни у 2021 році (у 2018 році видобуток становив 336 т). Метою проєкту також було збільшення річного виробництва уранового оксидного концентрату до 2 480 т, що становить річну потребу всієї атомної енергогенерації України.

Нагадаємо, обсяги збагаченого урану в Ірані перевищили позначку в одну тонну і таким чином уп'ятеро перевищили ліміт, встановлений ядерною угодою від 2015 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті