Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Вчені винайшли штучний інтелект, який буде ловити інтернет-тролів

Вчені винайшли штучний інтелект, який буде ловити інтернет-тролів

Активність китайських тролів виявити легше, ніж тролів з Росії

Вчені винайшли штучний інтелект, який буде ловити інтернет-тролів
фото Shutterstock

Дослідники з США представили модель штучного інтелекту, яка може самостійно знаходити повідомлення інтернет-тролів. Її точність становить 91%, передає HighTech з посиланням на статтю в журналі Science Advances.

Дослідники розробили автоматизовану систему машинного навчання – один з видів штучного інтелекту, який може знаходити повідомлення від інтернет-тролів, грунтуючись на їх змісті. Для її роботи не потрібно втручання людини.

Команда зазначає, що їх підхід відрізняється від простого виявлення ботів – ця операція набагато складніша. Модель враховує обсяги постів, їх зміст і ключові слова. Згодом вона встановлює зразок шаблону тролів і знаходить публікації ефективніше.

У статті вчені відзначили, що тестували свою модель в чотирьох соцмережах. Вони аналізували публікації з грудня 2015 року по грудень 2018, а також з липня 2015 року по грудень 2016 року – періодами, коли «тролі намагалися впливати на результати виборів в США».

Після навчання системи команда помітила, що штучний інтелект може не тільки знаходити пости тролів, але і визначати їх ієрархію, а також вирахувати акаунти в інших соцмережах. Однак в деяких випадках, коли тролі не використовують єдиний скрипт, модель не змогла їх знайти.

Команда також виявила відмінності в роботі залежно від мови – наприклад, активність китайських тролів виявити легше, ніж тролів з Росії. Модель змогла визначити венесуельських тролів з точністю в 99%.

Середній результат ІІ же склав 90-91%. Однак дослідники впевнені, що покращать цей результат в найближчі місяці.

Нагадаємо, у Німеччині публічні образи в інтернеті будуть каратися позбавленням волі до 2 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті