Кабмін ліквідує Державну фіскальну службу до кінця року

Кабмін ліквідує Державну фіскальну службу до кінця року

Це одна з умов для отримання траншу від ЄС

Кабмін ліквідує Державну фіскальну службу до кінця року
Фото: фейсбук Дениса Шмигаля

Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року, це одна з умов для другого траншу макрофінансової допомоги у 600 мільйонів євро від ЄС для України. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту в Брюссель, передає РБК-Україна.

«Це один з маячків для другого траншу. Це фактично умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби», – заявив прем'єр.

Шмигаль пояснив, що новий орган буде не силовим, а інтелектуальним.

Наша ідеологія, це має бути інтелектуальний орган (замість Державної фіскальної служби – ред.). Не силовим, а інтелектуальним.

«Тобто, орган, який матиме доступ до баз даних, ресурсів, який буде інтелектуально шукати фінансові порушення, викривати їх і передавати їх до відповідного органу», – зазначив Шмигаль.

Як повідомлялося раніше, нова судова реформа, реформування податкової та митної адміністрації, ліквідація податкової міліції та ще низка змін є серед умов, за яких Україна отримає від Євросоюзу транш у 600 млн євро макрофінансової допомоги.

Денис Шмигаль у розмові з журналістами в Брюсселі припустив, що умови можуть бути виконані на початок 2021 року. Брюссель ще оптимістичніший – там вважають, що Київ може виконати вимоги вже до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті