Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Печерський суд закрив провадження проти Зеленського

Печерський суд закрив провадження проти Зеленського

Причина - президентський імунітет

Печерський суд закрив провадження проти Зеленського
фото: pravda.com.ua

Печерський районний суд Києва постановив закрити адміністративне провадження стосовно президента України Володимира Зеленського, відкрите за складеним 7 липня головою Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександром Новіковим протоколом у зв'язку з неподанням повідомлення про суттєві зміни в майновому стані. Рішення оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

«Провадження у справі про адміністративне правопорушення... закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення – ІФ) у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення», – йдеться в тексті постанови.

У документі зазначено, що глава держави не повідомив про зміни в майновому стані після того, як 10 липня 2019 року отримав дохід у вигляді повернення номінальної вартості облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

У суді наголошують, що президент є суб'єктом, на якого поширюється дія закону «Про запобігання корупції», проте за ст. 105 Конституції він користується правом недоторканності на час виконання повноважень, проти нього не може бути порушено кримінальну справу.

«За вказаних обставин, враховуючи стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення суд приходить до висновку, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП має місце висунення «кримінального обвинувачення». Тому, зважаючи на положення ст. 105 Конституції України... зазначеної вище прецедентної практики ЄСПЛ, суд приходить до висновку, що відносно президента України на час виконання ним повноважень не може бути складено протокол про адміністративне правопорушення... і він не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності», – йдеться в постанові.

Нагадаємо: НАЗК вручило два протоколи про адміністративне порушення президенту України Володимиру Зеленському у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. Відповідні матеріали будуть передані до суду

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті