Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
НАЗК подає до суду на Зеленського

НАЗК подає до суду на Зеленського

Президенту вручили два протоколи

Цей матеріал також доступний російською
НАЗК подає до суду на Зеленського
Фото: president.gov.ua

Національне агентство з питань запобігання корупції передасть до суду два протоколи про адміністративне правопорушення Володимира Зеленського. Про це відомство повідомляє на своєму сайті. 

«Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вручило два протоколи про адміністративне порушення президенту України Володимиру Зеленському у зв’язку з неподанням повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. Відповідні матеріали будуть передані до суду», – зазначається в повідомленні. 

Глава держави порушив закон за статтею 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Він не подав до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після купівлі та продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Таким чином у 2019 році родина президента отримала кошти в рахунок погашення вартості ОВДП загальною сумою 5,1 млн грн та здійснила витрати на придбання ОВДП у сумі 5,2 млн грн. Відповідно, вартість цих облігацій перевищувала 50 прожиткових мінімумів.

«Згідно із законодавством, Володимир Зеленський мав подати до Реєстру декларацій повідомлення про суттєві зміни в майновому стані протягом 10 днів із часу купівлі та продажу ОВДП. Проте до реєстру не надходили такі повідомлення», – йдеться на сайті Офісу президента. 

Нагадаємо: Володимир Зеленський особисто повідомив НАЗК про порушення ним законодавства. Він наголосив, що всі громадяни України є рівними перед законом, і він готовий нести відповідальність. Також Національне агентство з питань запобігання корупції до кінця 2020 року проведе перевірку 12 державних органів та органів самоврядування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті