Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
США можуть ввести санкції проти лівійського генерала, пов'язаного з Росією

США можуть ввести санкції проти лівійського генерала, пов'язаного з Росією

Генерал на вимогу Росії не дозволяє відновити поставки нафти з Лівії

США можуть ввести санкції проти лівійського генерала, пов'язаного з Росією
Twitter ПВК Вагнера

США пригрозили ввести санкції проти Халіфи Хафтара, який на чолі Лівійської національної армії протистоїть урядовим військам в ході громадянської війни, повідомила The Wall Street Journal, на яку посилається Forbes.

За даними газети, причина – відмова командувача допустити відновлення експорту нафти з країни. Це рішення було прийнято «під впливом Росії», стверджує WSJ: нібито Хафтар спочатку погодився заново відкрити порти, але передумав, коли наближена до Кремля приватна військова компанія Вагнера (ПВК Вагнера) на початку липня зайняла морський термінал Ес-Сідер, заявили газеті лівійські та європейські джерела.

Лівія стала ключовим центром протистояння між Росією і США – напруга зростає через дедалі більшу присутність Москви в Північній Африці, пише WSJ. За її даними, в червні бійці ПВК Вагнера зайняли також найважливіше лівійське родовище нафти.

Як стверджує газета, ПВК Вагнера контролює бізнесмен Євген Пригожин. Він під санкціями США, а 15 липня Вашингтон ввів обмеження і проти трьох осіб і п'яти компаній, які США вважають пов'язаними з Пригожиним.

«Росія відмовляється співпрацювати і надалі постачає продовольство і обладнання групі Вагнера», – заявив генерал-лейтенант Бредфорд Герінг.

Одне з джерел WSJ зазначив, що Розвідувальне управління Міноборони США вивчає все більш глибокі зв'язки між Хафтаром і Росією.

У Хафтара є громадянство США: він жив у штаті Вірджинія, і, згідно з держдокументів, як і раніше володіє там ділянкою з будинком вартістю $185 000 і нерухомістю в штаті вартістю $364 000, що робить його вразливим до санкцій США, додала WSJ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті