Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Польща може вийти зі Стамбульської конвенції про боротьбу з домашнім насильством

Польща може вийти зі Стамбульської конвенції про боротьбу з домашнім насильством

Це загострить і без того складні відносини Польщі з Брюсселем

Польща може вийти зі Стамбульської конвенції про боротьбу з домашнім насильством
фото Shutterstock

Міністр юстиції Польщі Збігнев Зебро зробив перший крок до виходу країни з Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством стосовно жінок, повідомляє RMF24.

Збігнев Зебро звернувся в міністерство з питань сім'ї, праці і соціальної політики, щоб ініціювати процедуру виходу зі Стамбульської конвенції – підготовка документа для виходу Польщі з Конвенції належить до його компетенції.

Стамбульська конвенція про боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством була підписана всіма 47 країнами-членами ЄС у 2011 році. На відміну від Латвії, де документ вже підписаний, але Сейм його ще не ратифікував, в Польщі конвенція діє з 2015 року. Зараз конвенція ратифікована 21-ю країною Євросоюзу.

На думку польського міністра юстиції, документ є «вигадкою, феміністським витвором, метою якого є виправдання гей-ідеології». У суботу, 25 липня, він заявив, що цього тижня почне формальний процес щодо виходу держави з конвенції.

Такий крок неодмінно посилить і без того серйозний конфлікт Варшави з Євросоюзом.

У ЄС дуже незадоволені проведеною в Польщі судовою реформою (відповідно до нового закону, президент має можливість самостійно зміщувати або продовжувати мандати членам Верховного суду), через що навіть погрожують країні позбавленням субсидій і права голосу в раді ЄС.

Європу також турбує риторика президента країни Анджея Дуди щодо ЛГБТ-спільноти, який заявив, «що ЛГБТ-ідеологія більш згубна для людини, ніж комунізм». Брюссель також вказує на антисемітизм і обмеження свобод незалежних ЗМІ в країні.

Нагадаємо, у Польщі за ініціативи Дуди заборонять всиновлення дітей одностатевими парами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті