Польща може вийти зі Стамбульської конвенції про боротьбу з домашнім насильством
Це загострить і без того складні відносини Польщі з Брюсселем

Міністр юстиції Польщі Збігнев Зебро зробив перший крок до виходу країни з Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством стосовно жінок, повідомляє RMF24.
Збігнев Зебро звернувся в міністерство з питань сім'ї, праці і соціальної політики, щоб ініціювати процедуру виходу зі Стамбульської конвенції – підготовка документа для виходу Польщі з Конвенції належить до його компетенції.
Стамбульська конвенція про боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством була підписана всіма 47 країнами-членами ЄС у 2011 році. На відміну від Латвії, де документ вже підписаний, але Сейм його ще не ратифікував, в Польщі конвенція діє з 2015 року. Зараз конвенція ратифікована 21-ю країною Євросоюзу.
На думку польського міністра юстиції, документ є «вигадкою, феміністським витвором, метою якого є виправдання гей-ідеології». У суботу, 25 липня, він заявив, що цього тижня почне формальний процес щодо виходу держави з конвенції.
Такий крок неодмінно посилить і без того серйозний конфлікт Варшави з Євросоюзом.
У ЄС дуже незадоволені проведеною в Польщі судовою реформою (відповідно до нового закону, президент має можливість самостійно зміщувати або продовжувати мандати членам Верховного суду), через що навіть погрожують країні позбавленням субсидій і права голосу в раді ЄС.
Європу також турбує риторика президента країни Анджея Дуди щодо ЛГБТ-спільноти, який заявив, «що ЛГБТ-ідеологія більш згубна для людини, ніж комунізм». Брюссель також вказує на антисемітизм і обмеження свобод незалежних ЗМІ в країні.
Нагадаємо, у Польщі за ініціативи Дуди заборонять всиновлення дітей одностатевими парами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].