Маленька перемога Facebook: ЄС призупинив антимонопольне розслідування щодо соцмережі
Компанія вважає, що регулятор своїми вимогами посягає на відомості про особисте життя її працівників

Компанія Facebook, яка є власницею однойменною соціальною мережею, отримала постанову Верховного Суду ЄС в Люксембурзі про припинення запитів від європейських антимонопольних органів, пов'язаних з розслідуванням діяльності компанії і її платформи електронної комерції.
Як повідомляє Yahoo Finance, в документі вказано, що запити мають бути припинені до «призупиняється до винесення постанови про припинення поточного провадження у справі».
Нагадаємо: раніше соціальна мережа заявила, що антимонопольні органи Євросоюзу вимагають надати їм особисті дані її співробітників та членів їх родин в межах проведення розслідування. В Facebook це розцінюють як посягання на відомості про особисте життя її працівників.
У зв’язку із цим, як повідомляє DW, Facebook подала в суд на антимонопольні органи ЄС.
З 2019 року Євросоюз запустив щодо корпорації низку розслідувань. Одне з них зосереджено на масиві її даних, інше – на віртуальному торговому майданчику, що їй належить, яку для купівлі-продажу використовують 800 млн користувачів в 70 країнах світу.
Компанія за минулий період на вимогу Брюсселя надала Єврокомісії (ЄК) 315 000 документів, які налічують 1,7 млн сторінок.
«Виключно широкий характер запитів ЄК означає, що нам довелося б передати переважно несуттєві документи, які не мають ніякого відношення до розслідування Комісії. Вони, зокрема, включали б особливо конфіденційну особисту інформацію, що стосується медичних документів співробітників, приватних фінансових паперів та особистої інформації про членах їх сімей, – заявив заступник головного юрисконсульта з питань конкуренції в Facebook Тім Лемб. – Ми вважаємо, що подібні запити повинні бути розглянуті судами ЄС»,
Можливі порушення Facebook щодо захисту особистих даних користувачів розслідує Федеральна торгова комісія США. Інше розслідування проти IT-гіганта проводить Комісія США з цінних паперів і бірж. Американський Мін'юст, в свою чергу, вивчає угоди Facebook c бізнес-партнерами (такими, як Amazon, Apple, Microsoft і Sony) з передачі їм даних про користувачів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].