Daimler скорочує робочий час для десятків тисяч співробітників, щоб уникнути звільнень

Daimler скорочує робочий час для десятків тисяч співробітників, щоб уникнути звільнень

Автовиробник посилює режим жорсткої економії

Daimler скорочує робочий час для десятків тисяч співробітників, щоб уникнути звільнень
фото www.flickr.com/photos/lucasartoni/2905958870

Німецька автомобільна компанія Daimler продовжує економити через кризу, спричинену пандемією коронавірусу. Щоб не вдаватись до звільнень, виробник Mercedes скоротив робочий час десятків тисяч співробітників і скасував щорічну премію для близько 130 000 працівників у Німеччині. Як повідомляє Handelsblatt, рада директорів і представники профспілок домовилися про ключові моменти після кількох тижнів важких переговорів.

Згідно з угодами, співробітники адміністрації і виробничих підрозділів повинні працювати на дві години менше, ніж в жовтні. Це відповідає приблизно 5,7% скороченню робочого часу. Цей захід торкнеться більше 70 000 співробітників компанії.

Для порівняння газета наводить приклад фінансової кризи в 2007 і 2008 роках, коли Daimler скоротив робочий час на 8,75%. До аналогічного кроку задля економії вдались також Bosch і ZF.

Деталі реалізації угоди повинні бути розроблені в найближчі тижні. В цілому, угода знаменує собою нове посилення режиму жорсткої економії генерального директора Daimler Оли Келеніуса. До 2025 року він планує скоротити понад 20 000 з 300 000 робочих місць в компанії в усьому світі.  Це має скоротити витрати на персонал приблизно на 2 млрд євро на рік.

Нагадаємо: раніше Daimler заявив про припинення виробництва седанів Mercedes-Benz у США та Мексиці в рамках заходів по скороченню затрат для оптимізації виробництва.

До цього стало відомо про наміри  Daimler продати свою фабрику Hambach у Франції, де Smart виробляє свої моделі з 1997 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті