Дуров атакує: Telegram подав антимонопольну скаргу в ЄС на Apple AppStore
Протистояння триває через 30% збір, який діє в магазині App Store

Компанія Telegram подала антимонопольну скаргу в Єврокомісію через 30% сервісного збору, який діє в магазині App Store компанії Apple.
Як повідомляє Fr24News, у скарзі, поданій єврокомісару з питань конкуренції Маргрет Вестагер, зазначається, що Apple повинна дозволити власникам її пристроїв завантажувати програмне забезпечення не тільки з App Store, але і з інших джерел.
Як відомо, минулого місця Європейська комісія почала одразу два офіційних антимонопольних розслідування, щоб оцінити, чи не порушує Apple правила та норми ЄС в системі App Store та Apple Pay.
Низка компаній, серед яких Spotify і Rakuten поскаржилися в ЄС на те, що App Store користується «монопольною владою», з огляду на те, що розробники повинні погодитися з умовами Apple, включаючи 30% комісію за покупки в додатках, щоб охопити сотні мільйонів людей. які використовують «айфони». За оцінками, збори Apple App Store по всьому світу приносять компанії більше $1 млрд на місяць.
«Кожен квартал Apple отримує мільярди доларів від сторонніх додатків. Тим часом, витрати на розміщення і перевірку цих додатків складають десятки мільйонів, а не мільярди доларів. Ми знаємо це, тому що в Telegram ми розміщуємо і перевіряємо більше публічного контенту, ніж будь-коли в App Store», – заявив раніше засновник Telegram Павло Дуров.
Він також обвинуватив Apple у тому, що компанія стає на заваді інноваціям завдяки своїй «монопольній владі» на ринку додатків.
«З цієї ж причини Apple може стягувати колосальну комісію в 30% з доходів від будь-якої цифрової послуги, що надається додатками в App Store, включаючи, окрім іншого, продажі, самі додатки або плату за обслуговування цих додатків», – йдеться в скарзі.
Як відомо, Apple неодноразово спростовувала звинувачення в антиконкурентній поведінці.
Як повідомлялось, нещодавно Apple відповіла на звинувачення в монополізації ринку додатків дослідженням, в якому підкреслюється, що комісію 30% стягують і інші цифрові магазини
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].