Apple відреагувала на звинувачення в монополізації ринку додатків і провела власне розслідування
Компанія стверджує, що більшість магазинів додатків стягують ті ж 30% за цифрові товари

Багато компаній звинувачують Apple і Google в тому, що вони беруть 30%-ву комісію з розробників додатків, в тому числі мобільних ігор. Засновник Telegram Павло Дуров регулярно критикує компанії за це, закликаючи керівництво країн боротися з монопольним становищем технологічних гігантів.
Apple відповіла на звинувачення в монополізації ринку додатків дослідженням, в якому підкреслюється, що комісію 30% стягують і інші цифрові магазини, пише Bloomberg.
Apple спільно з Analysis Group в четвер випустили дослідження, в якому порівняли комісію в App Store й інших магазинах. Виявилося, що комісія 30% є стандартною і практикується Google Play, Amazon Appstore, Samsung Galaxy Store і Microsoft Store.
При цьому цифрова дистрибуція дозволяє розробникам заробляти більше грошей, ніж при продажу софта через звичайні магазини.
У дослідженні Analysis Group стверджується, що умови роботи App Store загалом схожі на ті, які застосовуються в Google Play або, наприклад, Amazon Appstore.
У замовленому Apple дослідженні є чотири основні висновки:
1) більшість магазинів додатків стягують ті ж 30% за цифрові товари;
2) рітейлери, сервіси бронювання та інші торгові майданчики можуть стягувати за свої послуги і більше 30%;
3) поширення програмного забезпечення через магазин додатків обходиться дешевше, ніж продажі через традиційні магазини;
4) інші магазини додатків і цифрові торгові майданчики також вимагають, щоб покупці використовували вбудований механізм оплати, і забороняють продавцям перенаправляти їх в інші місця для завершення оплати.
Наступного тижня відбудуться слухання в Конгресі США з приводу використання ними домінуючого положення на ринку на шкоду конкурентам. Apple вже заявила, що буде стверджувати на слуханнях, що не контролює ринок додатків, а App Store – це не більше, ніж функція, покликана забезпечувати безпеку і надійність телефонів.
Виступ Тіма Кука буде транслюватися 27 липня в прямому ефірі на YouTube.
Нагадаємо, Павло Дуров запропонував способи боротьби з монополією Apple та AppStore.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].