Білорусь збільшить на кордоні з Україною кількість прикордонних нарядів

Білорусь збільшить на кордоні з Україною кількість прикордонних нарядів

Деякі з затриманих бойовиків мають українське громадянство

Білорусь збільшить на кордоні з Україною кількість прикордонних нарядів
фото DR

На кордоні з Україною як у пунктах пропуску, так і на зеленому кордоні буде збільшено кількість прикордонних нарядів. Про це кореспондентові БЕЛТА повідомив офіційний представник Держприкордонкомітету Антон Бичковський.

Напередодні під Мінськом було затримано групу бойовиків з російської приватної військової компанії Вагнера.

У МЗС Білорусі повідомили, що деякі з затриманих брали участь в бойових діях на території Донецької та Луганської областей України, мають українське походження і в деяких із них є українське громадянство.

«Беручи до уваги зазначений насторожуючий  факт, а також проведення в даний момент в Білорусі виборчої кампанії, з українською стороною досягнута домовленість про активізацію взаємодії між прикордонними відомствами і посилення прикордонного режиму з метою недопущення дестабілізації обстановки в обох країнах», – підкреслили в МЗС.

 Для активізації взаємодії на білорусько-українському кордоні задіяний контактний пункт «Пінськ-Житомир», який є одним з елементів системи інтегрованого управління кордонами. Він оснащений сучасними засобами прямого зв'язку для оперативного обміну інформацією.

«Інформація в цей контактний пункт надходить з усіх територіальних органів прикордонної служби, які охороняють білорусько-українську ділянку кордону», – зазначив Антон Бичковський.

Підхід до посилення прикордонного режиму буде комплексний. «Перш за все це передбачає додаткові заходи контролю за порядком відвідування і перебування громадян в прикордонній зоні і смузі. Також між керівниками прикордонних відомств вже є домовленість про посилення перевірочних заходів в пунктах пропуску через кордон: буде посилено контроль осіб і огляд транспортних засобів, які прямують на в'їзд в Білорусь», – поінформував Бичковський.

Як зазначалося, Служба безпеки України буде ініціювати питання екстрадиції затриманих в Білорусі бойовиків, про це заявили в прес-центрі СБУ. МЗС України заявило, що виявлення бойовиків ПВК «Вагнера» в Білорусі свідчить, що вони можуть бути використані для дестабілізації ситуації в Білорусі напередодні президентських виборів.

Нагадаємо, після затримання російських бойовиків в МЗС Білорусі викликано послів України та Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті