Захворіло у світі
177,058,656
Померло у світі
3,828,472
Вилікувалось у світі
161,259,501
Захворіло в Україні
2,224,992
Померло в Україні
51,769
Вилікувалось в Україні
2,136,176
Прокуратура Швейцарії порушила справу проти глави ФІФА Інфантіно

Прокуратура Швейцарії порушила справу проти глави ФІФА Інфантіно

Його підозрюють в секретних зустрічах з федеральним прокурором Швейцарії

Прокуратура Швейцарії порушила справу проти глави ФІФА Інфантіно
фото DR

Федеральна прокуратура Швейцарії порушила кримінальну справу стосовно президента Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Джанні Інфантіно. Про це пише Reuters, на яке посилається Deutsche Welle.

Інфантіно звинувачують в підбурюванні співробітників федеральної прокуратури до зловживання посадовими повноваженнями. За інформацією агентства, Інфантіно брав участь в секретних зустрічах з федеральним прокурором Швейцарії Міхаелем Лаубером у 2016-2017 роках.

Як випливає із заяви органу, що здійснює нагляд за діяльністю прокуратури, спецпрокурор Штефан Келлер відкрив справу стосовно Інфантіно, а також проти прокурора кантону Вале на півдні Швейцарії – Рінальдо Арнольда, який імовірно брав участь в цих зустрічах. Крім того, Келлер направив запит про порушення справи відносно Лаубера.

Останній, однак, до кінця січня 2021 року зможе залишатися на своєму посту, і на цей термін захищений від переслідування. Держпрокурор в парламенті Швейцарії вже підняв питання про позбавлення його імунітету.

Як нагадує агентство спортивних новин SID, в 2016-2017 роках Лаубер відповідав за кілька процесів, що мають відношення до світового футболу. Один з них був, зокрема, пов'язаний з публікацією авторитетного німецького тижневика Der Spiegel, який в жовтні 2015 року обвинуватив Німецький футбольний союз (DFB) в тому, що той отримав право на проведення в ФРН чемпіонату світу з футболу в 2006 році шляхом підкупу ряду членів виконкому ФІФА. У квітні – у зв'язку із закінченням терміну давності – слідство у цій справі було зупинено.

Джанні Інфантіно зайняв пост президента ФІФА після обрання на позачерговому конгресі в лютому 2016 року. На цій посаді він змінив Йозефа Блаттера, який пішов у відставку після численних корупційних скандалів в організації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті