ВООЗ надасть Україні вакцину проти COVID-19 для 20% населення – Ляшко

ВООЗ надасть Україні вакцину проти COVID-19 для 20% населення – Ляшко

Вакцина буде безкоштовною або за доступною ціною

Этот материал также доступен на русском языке
ВООЗ надасть Україні вакцину проти COVID-19 для 20% населення – Ляшко
Віктор Ляшко
Фото: www.facebook.com/viktor.liashko

Україна співпрацює із Всесвітньої організацією охорони здоров’я (ВООЗ) по програмі з глобального доступу до вакцини проти COVID-19.

Як повідомляє головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, завдяки цьому уряд України для реагування на пандемію коронавірусу зможе забезпечити доступ до ліцензованого безпечного та ефективного імунологічного препарату, коли той стане доступний.

«Завдяки цій співпраці Україна отримає вакцину в обсягах, що покриє 20% населення (траншами), за доступною ціною або безкоштовно, що дозволить зменшити навантаження на бюджет для імунізації інших груп високого ризику», – йдеться в повідомленні.

За словами Ляшка, станом на кінець липня 139 вакцин знаходяться на етапі доклінічних досліджень, а 25 вже досліджуються клінічно, 6 з яких максимально наблизились до практичного застосування та перебувають на 3-й стадії випробувань. Він додав, що визначити, якою саме буде вакцина, досі неможливо, адже кандидати різняться як за платформою (модифіковані РНК та ДНК, на основі протеїнів, деактивованого вірусу або вірусних векторів), так і за способом і кратністю введення. Наразі лідерами вбачаються вакцини, що потребують двократного введення (з повторним введенням через 3–4 тижні), хоча на останній стадії випробувань знаходяться також і вакцини з однократним введенням.

Нагадаємо: цього місяця Moderna запустила фінальну, третю стадію клінічних випробувань розробленої нею вакцини від COVID-19 mRNA-1273

У компанії також спрогнозували майбутністю вартість курсу вакцини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті