Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
МЗС назвав 10 країн, які найбільше цікавлять укрїнський бізнес щодо експорту

МЗС назвав 10 країн, які найбільше цікавлять укрїнський бізнес щодо експорту

У списку – країни Азії, Африки й Латинської Америки

МЗС назвав 10 країн, які найбільше цікавлять укрїнський бізнес щодо експорту
Мністр закордонних справ Дмитро Кулеба
Фото: фейсбук Дмитра Кулеби

Міністерство закордонних справ провело опитування українських промисловців і визначило країни, які найбільше їх цікавлять щодо експорту продукції. Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу в п’ятницю.

Кулеба зазначив, що ці країни «перебуватимуть у фокусі нашої уваги, ми будемо допомагати українському бізнесу, українським промисловим товарам виходити на ринки цих країн».

«Це список десяти країн, які найчастіше згадуються у відповідях українського бізнесу. Отже, це Єгипет, Оман, Саудівська Аравія, країни Латинської Америки, Китай, Австралія, Південноафриканська Республіка, країни АСЕАН, Туреччина і Бангладеш. Це був дуже корисний досвід – почути бізнес, ми відкрили для себе декілька напрямів, на які без голосу бізнесу не звернули б самі уваги, і надалі продовжимо працювати з українськими експортерами», – зазначив очільник МЗС.

Кулеба звернув увагу, що цей список не є рейтингом і побудований не за принципом від найбільшої уваги до найменшої.

Міністр також запевнив, що МЗС займається питаннями підтримки українських експортерів на постійній основі.

«Це один з моїх ключових пріоритетів – просування українського експорту за кордон і залучення інвестицій в Україну. Лише так ми можемо допомогти нашій економіці в умовах спаду, спричиненого коронакризою. Лише так ми можемо нарощувати свої політичні позиції в тих країнах, де зростатиме український експорт і з яких надходитимуть інвестиції. Все це ми робимо, зрештою, для добробуту Української держави і українських громадян, тому що і інвестиції в Україну, і нарощування експорту з України, зрештою, призводять до додаткових робочих місць в Україні, до підвищення зарплат і до підвищення відрахувань в державний бюджет», – сказав Кулеба.

Як повідомлялося раніше, перевищення імпорту над експортом становило $1,4 млрд. У порівнянні з першим півріччям 2019 року імпорт зменшився на $3,4 млрд або на 12%, зменшення експорту становило $1,6 млрд або на 6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті