Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
В МЗС України повідомили, як пройшли переговори з Іраном щодо компенсації за збиття літака

В МЗС України повідомили, як пройшли переговори з Іраном щодо компенсації за збиття літака

Переговори тривали близько 11 годин

В МЗС України повідомили, як пройшли переговори з Іраном щодо компенсації за збиття літака
фото DR

Переговори з делегацією Ірану про збитий в січні український літак пройшли конструктивно, але говорити про розмір компенсації ще рано. Про це повідомив у пʼятницю міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише Reuters.

«Переговори пройшли в конструктивному дусі. Є згода і розуміння того, що необхідно максимально прозоре неупереджене розслідування з боку Ірану», – сказав Кулеба, додавши, що переговори, які почалися в четвер у Києві, тривали близько 11 годин.

Випущена іранськими військовими ракета збила літак МАУ, що вилетів з аеропорту Тегерана до Києва. Всі 176 чоловік на борту загинули.

Хоча іранська влада через кілька днів після катастрофи визнала її причину, делегація з Тегерана прибула до Києва для переговорів про компенсацію тільки цього тижня.

«Іран погодився виконати всі свої зобов'язання щодо міжнародних конвенцій в сфері авіації, учасником яких він є. Загалом вони були конструктивними», – сказав Кулеба під час онлайн-брифінгу.

Він додав, що перш ніж визначити розмір збитків і суми компенсацій, необхідно провести різні експертизи, про графік яких вдалося домовитися з іранською стороною.

«Ми налаштовані на конструктивну взаємодію з іранською стороною, якщо з їхнього боку ми будемо спостерігати таке ж відношення. Якщо ми побачимо, що процес йде не туди, штучно затягується, ми готові до альтернативних сценаріїв», – сказав Кулеба, додавши, що в іншому випадку Київ не виключає звернення до міжнародних судів.

Генеральна прокуратура України, представники якої беруть участь в розслідуванні катастрофи і в обговореннях з Іраном, повідомила, що наступний раунд переговорів заплановано на жовтень.

«У рамках переговорів сторони більш детально обговорили пропозиції української сторони. Зокрема, мова йшла про створення слідчої групи у форматі Україна-Іран, проведення спільних слідчих дій на території Ірану, експертиз і допитів», – ідеться в повідомленні Генпрокуратури.

Нагадаємо, розшифровка чорних скриньок довела, що літак МАУ був справний на момент збиття ракетою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті