Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Розшифровка чорних скриньок довела, що літак МАУ був справний на момент збиття ракетою

Розшифровка чорних скриньок довела, що літак МАУ був справний на момент збиття ракетою

Наступного тижня очікується прибуття делегації Ірану в Україну для переговорів щодо компенсанції

Розшифровка чорних скриньок довела, що літак МАУ був справний на момент збиття ракетою
фото DR

Результати розшифровки чорних ящиків літака авіакомпанії МАУ, збитого в Ірані в січні, підтверджують, що лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а також, що на той момент він був справний, повідомило Міністерство закордонних справ України в коментарі «Інтерфакс-Україна».

«Обидва ящики були успішно розшифровані, попри те, що в них були ознаки серйозного зовнішнього ушкодження. Важливо те, що розшифровка підтвердила, що літак був справний, пілоти все робили правильно. Водночас чорні ящики підтвердили, що літак впав унаслідок акту незаконного зовнішнього втручання, а саме був збитий ракетою», – сказали агентству  в прес-службі МЗС в п'ятницю.

У відомстві також зазначили, що де-юре розшифровку здійснювали органи з розслідування авіакатастроф Ірану, проте де-факто вона відбувалася у французькій лабораторії за участю найкращих світових експертів із США, Канади, Великої Британії та України.

«Розшифровка чорних ящиків є лише одним етапів для проведення технічного розслідування. Сподіваємося, що Іран усе ж проведе і завершить технічне розслідування відповідно до найкращих світових стандартів», – наголосили в МЗС.

Крім того, в міністерстві зазначили, що наступного тижня очікується прибуття делегації Ірану в Україну для переговорів щодо компенсанції.

«Позиція України на переговорах дуже проста(…): визнати свою міжнародно-правову відповідальність, вибачитися і дати запевнення в неповторенні, здійснити технічне розслідування відповідно до вимог Чиказької конвенції, здійснити неупереджене та незалежне кримінальне розслідування і притягнути всіх винних до відповідальності, виплатити належну компенсацію. (…) Пріоритетом для нас є встановлення справедливості для всіх жертв катастрофи та їхніх близьких», – додали в прес-службі МЗС.

Як повідомлялося, пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії «МАУ», який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, був помилково збитий ракетою іранських військових сил вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих – 11 громадян України (зокрема 9 членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 10 – Швеції, 4 – Афганістану, по 3 – ФРН та Великобританії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті