Захворіло у світі
94,529,174
Померло у світі
2,022,854
Вилікувалось у світі
52,039,269
Захворіло в Україні
1,160,682
Померло в Україні
20,802
Вилікувалось в Україні
865,960
Масове падіння ВВП в ЄС: країни повідомляють про «історичні рекорди»

Масове падіння ВВП в ЄС: країни повідомляють про «історичні рекорди»

Про вступ в стан рецесії після двох кварталів зниження повідомили Італія, Іспанія і Португалія

Масове падіння ВВП в ЄС: країни повідомляють про «історичні рекорди»
фото Shutterstock

Агентство Eurostat опублікувало попередню оцінку економічного спаду в другому кварталі 2020 року Євросоюзу загалом  і по країнах зони євро. Скорочення ВВП виявилося найсерйознішим за всі останні 25 років збору загальноєвропейської поквартальної статистики, передає RFI.

ВВП всього Євросоюзу в другому кварталі впало на 11,9% порівняно з попереднім кварталом і на 14,4% щодо другого кварталу минулого року.

В зоні обігу євро спад виявився серйознішим: мінус 12,1% порівняно з першим кварталом року і мінус 15% – в річному вираженні. За перший квартал нинішнього року Eurostat повідомляв про падіння економіки 19-ти країн єврозони на 3,6%.

Цієї п'ятниці про вступ в стан рецесії після двох кварталів спаду повідомили Італія, Іспанія і Португалія.

У другому кварталі італійська економіка скоротилася на 12,4% (у першому кварталі спад ВВП склав 5,4%). Португалія показала 14%-й спад в кварталі, що завершився після падіння ВВП з січня по березень на 3,8%. Економіка Іспанії за другий квартал обвалилася на 18,5% після 5%-го спаду в перші три місяці року.

У четвер статистичне відомство Німеччини відзвітувало про «історичний» 10%-ий спад ВВП у другому кварталі. Навіть на піку світової фінансової кризи в 2009 році найгірші квартальні показники зниження ВВП на перевищували 4,9%.

Німецька економіка постраждала не тільки від карантинних заходів, зупинки підприємств і скорочення попиту. Орієнтована на експорт, промисловість Німеччини гостріше за інші відчула світову кризу, викликану пандемією, зазначає видання. Так, тільки в квітні німецький експорт скоротився на більш ніж 30%.

У Франції падіння ВВП у другому кварталі – на 13,8% – вже назвали небаченим, як мінімум з 1949 року. За той час, що Національний інститут статистики і економічних досліджень INSEE веде поквартальну статистику, такого обвалу не фіксували. Попередній історичний рекорд був встановлений в другому кварталі 1968 року після революційних подій «Червоного травня».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті