Тарута продав свою частку в Українській гірничо-металургійній компанії

Тарута продав свою частку в Українській гірничо-металургійній компанії

Натомість дві інші офшорні компанії збільшили свою частку акцій до 25% кожна

Тарута продав свою частку в Українській гірничо-металургійній компанії
Нардеп від фракції «Батьківщина» Сергій Тарута
Фото: фейсбук Сергія Тарути

Частка офшорної компанії «Frankiro Holdings Limited», яка належить народному депутату від фракції «Батьківщина» Сергію Таруті, у володінні акціями Української гірничо-металургійної компанії (УГМК) у Миколаєві зменшилася з 36% до 0%. Натомість Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив офшорним компаніям Lanacomo Limited і Leadpoint Limited, що володіли 5,4% і 5% УГМК відповідно, збільшити свої частки до 25%.  Про це свідчить повідомлення АМКУ про прийняті рішення 31 липня 2020 року.

«Надано дозвіл компанії «Lanacomo Limited» (м. Лімасол, Кіпр) на набуття у власність акцій акціонерного товариства «Українська гірничо-металургійна компанія» (м. Київ, Україна), що забезпечує перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління товариства.

Надано дозвіл компанії «Leadpoint Limited» (м. Нікосія, Кіпр) на набуття у власність акцій акціонерного товариства «Українська гірничо-металургійна компанія» (м. Київ, Україна), що забезпечує перевищення 25 відсотків голосів у вищому органі управління товариства», – вказується в повідомленні.

Згідно з даними з системи розкриття інформації Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку, до травня 2020 року найбільшими акціонерами УГМК були компанія Trotio Holdings Limited і офшор народного депутата Сергія Тарути Frankiro Holdings Limited.

Trotio Holdings належало 50% акцій підприємства, Frankiro Holdings – 36%. Ще по 5,4% УГМК володіли офшори Lanacomo Limited і Leadpoint Limited і 5% – Української гірничо-металургійної компанії  Миколаїв. 

Однак в травні частка Trotio Holdings в УГМК скоротилася до 36% акцій, а Frankiro Holdings – до 0%. Паралельно частки акцій Lanacomo Limited і Leadpoint Holding синхронно виросли до 12,42%.

У реєстрі юридичних осіб кінцевим бенефіціаром УГМК є громадянин Вірменії Саргис Ісраелян, якому належить 36% акцій Trotio Holdings Limited.

Українська гірничо-металургійна компанія (УГМК) – одна з найбільших металургійних компаній країни. Підприємство спеціалізується на постачаннях металопрокату на ринок України. За 2019 рік УГМК отримала 714,9 млн грн доходу, чистий збиток склав 169,7 млн грн.

Як повідомлялося раніше, ринок металопрокату України з початку року виріс на 3,3% При цьому відбулося зниження імпорту на 7,6%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті