Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
У Луцьку, як і в Тернополі, міська влада пообіцяла юридичну допомогу підприємцям, які працюватимуть попри карантин (ОНОВЛЕНО)

У Луцьку, як і в Тернополі, міська влада пообіцяла юридичну допомогу підприємцям, які працюватимуть попри карантин (ОНОВЛЕНО)

Влада вважає неконституційним рішення про віднесення Тернополя до «червоної» зони

У Луцьку, як і в Тернополі, міська влада пообіцяла юридичну допомогу підприємцям, які працюватимуть попри карантин (ОНОВЛЕНО)
Фото: pixabay.com

Тернопільським підприємцям, яким виписуватимуть штрафи за роботу попри встановлені урядом посилені карантинні заборони, міська влада надасть юридичну допомогу у скасуванні санкцій. Про це міський голова Тернополя Сергій Надал заявив на позачерговій сесії міськради.

«У нас вже є домовленість з громадською організацією підприємців, з юристами, з адвокатами. На кожен складений протокол поліції ми забезпечимо юридичний супровід для скасування його в судах. Я закликаю всіх підприємців, щодо яких складені протоколи, звертатися до Тернопільської міської ради. У нас буде діяти постійний пункт допомоги на першому поверсі, ми допоможемо вам писати позови до суду на скасування цих протоколів, недопущення притягання до відповідальності», – зазначив Надал.

Серед ухвалених сесією рішень є рекомендація суб’єктам господарської діяльності на період встановленого карантину керуватися постановами місцевої комісії з питань ТЕБ та НС. До органів же Національної поліції депутати звернулися із закликом утриматися від дій щодо притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання, які діятимуть відповідно до даного рішення.

Раніше Тернопільська міська рада на позачерговій сесії прийняла рішення про визнання Постанови уряду про посилення карантину таким, що суперечить Конституції. Від міністра охорони здоров'я чекають виключення Тернополя з «червоної» зони, а від міністра інфраструктури – відновлення залізничного сполучення. За проєкт цього рішення проголосували 34 з 35 присутніх депутатів.

«Визнати, що рішення Державної комісії ТЕБ та НС та Постанова Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», є такими, що не ґрунтуються на нормах Конституції України, а саме: статей 24, 33, 39, 42, 49, 64», – йдеться у рішенні сесії.

Серед інших пунктів документа – «Звернутись до міністра охорони здоров'я України М. Степанова щодо виключення м. Тернополя із зони «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19» і «Звернутись до міністра інфраструктури України В.Криклія щодо недопущення скасування зупинки поїздів далекого сполучення в м. Тернополі».

31 липня на черговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було встановлено нові рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2З: до «червоного» віднесені міста Луцьк та Тернопіль, Кіцманський район Чернівецької області.

У Тернополі міська влада вирішила з 3 серпня не посилювати карантин попри рішення державної комісії ТЕБ та НС зарахувати місто до червоного рівня епідемічної ситуації.

Як повідомлялося раніше, АТ «Укрзалізниця» з 3 серпня скасовує зупинки низки поїздів у Луцьку та Тернополі через посилення карантинних заходів.


У Луцьку, як і в Тернополі, міська влада пообіцяла юридичну допомогу підприємцям, щодо яких складуть протоколи про порушення карантину. Про це радник т.в.о. міського голови Ігор Поліщук написав у Фейсбуці, назвавши віднесення міста до «червоної» зони безпідставним.

«Усім підприємцям, підприємствам, установам та організаціям, щодо яких буде складено протокол про порушення правил карантину у зв'язку з безпідставним внесенням нашого міста до «червоної» зони, буде надано повний спектр юридичних послуг із захисту в суді та оскарження вказаних протоколів», – заявив Поліщук.

Для отримання допомоги пропонують звертатися в Управління розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті