Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Сербія першою в Європі купила в Китаю системи протиракетної оборони

Сербія першою в Європі купила в Китаю системи протиракетної оборони

Пекін розглядає Сербію як частину ініціативи «Один пояс - один шлях»

Сербія першою в Європі купила в Китаю системи протиракетної оборони
фото Shutterstock

Сербія закупила у Китаю ракети середньої дальності нового покоління FK-3  з радіолокаційним наведенням класу «земля-повітря», що стало свідченням поглиблення співпраці між Пекіном і Белградом, передає Голос Америки.

У щорічному звіті сербської державної компанії з виробництва зброї «Югоімпорт СДПР» вказано, що в 2019 році компанія уклала 163 угоди з 31 країною на загальну суму $620,3 млн. Закупівлі зброї включають збройні безпілотники з Китаю і першу відому закупівлю систем FK-3 в Європі.

«Більша частина імпорту пов'язана з модернізацією літаків МіГ-29, закупівлею систем безпілотників і системи ППО FK-3», – йдеться в документі.

Пекін розглядає Сербію як частину ініціативи «Один пояс – один шлях», спрямованої на відкриття нових зовнішньоторговельних зв'язків для китайських компаній.

Закупівлі «Югоімпорт СДПР»включали бойові і транспортні вертольоти російського виробництва.

Китай інвестував мільярди євро в Сербію – головним чином у вигляді пільгових кредитів, інфраструктурних та енергетичних проектів.

Наприкінці червня сербські ВВС отримали шість бойових безпілотників CH-92A, оснащених ракетами з лазерним наведенням. Це перша поява китайських безпілотних літальних апаратів в Європі.

Зазначається,  що сербські збройні сили, в основному, базуються на технологіях колишнього СРСР, і в останні роки Белград закуповував у Росії винищувачі МіГ-29, ракети, вертольоти, танки і бронетранспортери.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті