Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Прибуток найбільшого банку Європи HSBC упав на 96%

Прибуток найбільшого банку Європи HSBC упав на 96%

HSBC скоротить 15% робочих місць і закриє ряд напрямків бізнесу в США і Європі

Прибуток найбільшого банку Європи HSBC упав на 96%
фото Shutterstock

Британський HSBC Holdings Plc, найбільший банк Європи, оголосив про різке зниження чистого прибутку в другому кварталі 2020 року на тлі кризи, викликаної пандемією коронавірусу, а також зростанням напруженості у відносинах США і Китаю, пише газета Financial Times, на яку посилається FinMarket.

HSBC, сфокусований переважно на ринках Гонконгу і материкового Китаю, в квітні-червні збільшив відрахування в резерви на можливі втрати за позиками майже в сім разів порівняно з тим же періодом попереднього року – до $3,83 млрд. Це майже на $1 млрд більше, ніж очікували експерти. У першому кварталі поточного року розмір відрахувань склав $3 млрд.

Чистий прибуток банку в другому кварталі впав на 96%, до $192 млн, при середньому прогнозі ринку в $1,3 млрд. Квартальна виручка HSBC зменшилася на 4%, до $13 млрд.

«Глобальна економічна активність сповільнилася в зв'язку з пандемією коронавірусу, – зазначає головний виконавчий директор HSBC Ноель Квін. – Напруженість у відносинах Китаю та США неминуче створює складні ситуації для організацій з такою географічною присутністю, як у HSBC».

Банк очікує, що наслідки кризи, викликаної пандемією коронавірусу, продовжать позначатися на його показниках і в другому півріччі поточного року, в зв'язку з чим банк має намір прискорити реорганізації бізнесу, про яку було оголошено в лютому. HSBC був змушений відкласти виконання цього плану в березні, оскільки банку довелося сконцентруватися на адаптації операцій до умов пандемії.

Відповідно до заявлених раніше планів HSBC скоротить 15% робочих місць і закриє ряд напрямків бізнесу в США і Європі, щоб ще більше сфокусуватися на найприбутковіших азіатських операціях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті