Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Європейські супутники контролюватимуть обсяги викидів вуглецю в атмосферу

Європейські супутники контролюватимуть обсяги викидів вуглецю в атмосферу

Нові космічні вимірювання дозволять отримати глобально зіставні і достовірні дані.

Європейські супутники контролюватимуть обсяги викидів вуглецю в атмосферу
фото www.flickr.com/photos/europeanspaceagency/47325609942

Європейське космічне агентство в межах програми Copernicus підписало контракт з німецькою компанією OHB System AG на розробку супутників для спостереження за викидами вуглекислого газу, що викликають парниковий ефект. Про це йдеться в повідомленні на сайті агентства.

Вартість контракту, за яким OHB System AG є генеральним підрядником, становить 445 млн євро. Планується, що в рамках місії до кінця 2025 року буде запущено два ідентичних один одному супутника, які дозволять розпізнавати джерело викидів вуглекислого газу.

«Важливо відзначити, що місія стане першою для вимірювання викидів в атмосферу CO2 саме в результаті діяльності людини», – підкреслюється в повідомленні агентства.

Як відомо, програма супутникового моніторингу Copernicus була схвалена і профінансована Європарламентом в 2013 році і здійснюється з 2014 року, коли в її межах з космодрому в Куру російською ракетою «Союз» був проведений запуск першого супутника – Sentinel-1A.

Copernicus – це проект спостереження за поверхнею Землі з навколоземного космічного простору. В рамках програми проводиться послідовний запуск цілої групи супутників в період з 2014 по 2020 рік. Ці апарати на навколоземних орбітах дозволяють вести широкі спостереження за навколишнім середовищем, погодою, кліматом Землі, а також відстежувати і своєчасно прогнозувати великі стихійні лиха і катастрофи по всьому світу.

Нагадаємо: Morgan Stanley став першим американським банком, який має намір відстежувати та фіксувати, з яким обсягом викидів парникових газів пов'язана діяльність підприємств, які він кредитує та в які інвестує.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті