Одеський припортовий завод зазнав понад 1 млрд грн збитків за перше півріччя

Одеський припортовий завод зазнав понад 1 млрд грн збитків за перше півріччя

Проте чистий прибуток за другий квартал 2020 року на 42,1% більший ніж за аналогічний період минулого року

Одеський припортовий завод зазнав понад 1 млрд грн збитків за перше півріччя
Одеський припортовий завод
Фото: opz.odessa.net

«Одеський припортовий завод» (ОПЗ) у другому кварталі 2020 року отримав 336,63 млн грн чистого прибутку, що на 42,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас, за підсумками першого півріччя збиток склав 1,1 млрд грн, повідомляється на сайті компанії.

«На фінансовий результат вплинуло зміцнення курсу національної валюти протягом звітного періоду, у результаті чого заборгованість перед компанією «Ostchem ltd» на 30 червня 2020 року зменшилася на 3,4% і склала 8,8 млрд грн. Без урахування курсових різниць ... ОПЗ за другий квартал 2020 року одержав 27,7 млн ​​грн прибутку», – наголошується в повідомленні компанії.

Чистий дохід від реалізації склав 504,6 млн грн, що майже у 2,4 раза вище за аналогічний показник 2019 року.

За перше півріччя 2020 року через девальвацію гривні чистий збиток в першому кварталі склав 1,1 млрд, тоді як в першому півріччі минулого року був чистий прибуток в розмірі 350,67 млн ​​грн.

Виторг у першому півріччі зріс у 2,3 раза – до 1 млрд грн.

Компанія повідомила, що в січні-червні вона працювала з частковим завантаженням виробничих потужностей (один агрегат аміаку і два агрегати карбаміду) за договором переробки давальницької сировини з компанією «Агро Газ Трейдинг», а також проводила модернізацію агрегату №2 виробництва аміаку, який планується запустити в роботу в першому кварталі 2021 року. Крім того, протягом другого кварталу почалося фінансування і підготовка до зупинки для планового капітального ремонту агрегату №1 виробництва карбаміду, який почався з 5 липня цього року.

За підсумками півріччя завод відвантажив на експорт рекордні за останні п'ять років 1,3 млн т аміаку і 402 400 т карбаміду.

ОПЗ простоював з кінця квітня 2018 року, поки не відновив роботу в серпні 2019. Завод запустився за договором переробки давальницької сировини від компанії «Агро Газ Трейдинг».

10 червня пресслужба заводу повідомляла, що ОПЗ нарощує виробництво та експорт хімічної продукції.

19 червня Одеський припортовий заявив про рекордний експорт за п'ять років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло