Reuters повідомило про понад 135 загиблих і про «російський слід» у вибухах в Бейруті
Роками чиновники розглядали необхідність вивезти вибухонебезпечну речовину з порту, але так і не вивезли

Початкові підсумки розслідування потужного вибуху в порту Бейрута вказують на те, що його причиною могли стати недбалість і бездіяльність влади протягом кількох років, сказало джерело, знайоме з ходом розслідування. Про це пише Reuters.
За оновленими даними, жертвами вибуху стали понад 135 осіб, поранено понад 4000 людей.
За словами президента Лівану Мішеля Ауна, 2750 тонн селітри, що використовується для виготовлення добрив і вибухівки, зберігалися в порту протягом шести років без дотримання належних заходів безпеки.
«Це недбалість», – сказало джерело, додавши, що раніше кілька комітетів і суддів розглядали проблему безпеки зберігання вантажу, але нічого не було зроблено для вирішення питання про утилізацію або переміщення високогорючого матеріалу.
За його словами, пожежа почалася на складі 9, а потім поширилася на склад 12, де і зберігалася селітра.
Глава ліванської митної служби Бадрі Дахер сказав телеканалу LBCI, що митники 6 разів направляли документи, в яких попереджали про потенційну небезпеку цього матеріалу.
«Ми просили про те, щоб вантаж реекспортували, але цього не сталося. Нехай експерти і зацікавлені сторони вирішують, чому цього не сталося», – сказав він.
Інше джерело, близьке до портових служб, сказало, що команда, яка 6 місяців тому інспектувала вантаж, попереджала, що якщо його не вивезти, «в повітря може злетіти весь Бейрут».
Ліванська митниця зверталася до влади в 2016 та 2017 років роках з проханням уповноважити відповідне морське агентство реекспортувати або схвалити продаж селітри, яку вивантажили з судна Rhosus.
Судно Rhosus, яке ходило під молдавським прапором, але належало російському олігарху Ігорю Гречушкіну, пришвартувалося в Бейруті в вересні 2013 року через технічні неполадки. Судно йшло з Грузії в Мозамбік з 2750 тоннами селітри на борту.
У звіті вказано, що інспектори заборонили судну виходити в море, і після цього його власники просто кинули корабель.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].