Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
Від вибуху в Бейруті загинуло щонайменше 78 людей, 4000 отримали поранення (ОНОВЛЕНО)

Від вибуху в Бейруті загинуло щонайменше 78 людей, 4000 отримали поранення (ОНОВЛЕНО)

Наразі вивчається версія вибуху на складах, де зберігалась аміачна селітра

Цей матеріал також доступний російською
Від вибуху в Бейруті загинуло щонайменше 78 людей, 4000 отримали поранення (ОНОВЛЕНО)
фото twitter.com/jiminoosaurus

Станом на ранок 5 серпня від вибуху в Бейруті загинуло щонайменше 78 людей, ще понад 4000 отримали поранення та ушкодження. Про це заявив міністр охорони здоров’я Лівану, передає CNN.

Досі достеменно невідомо, що послужило причиною вибуху. Спочатку повідомлялося, що трагічна подія сталася через пожежу на складі піротехніки. Потім міністр охорони здоров'я Лівану Хамад Хасан повідомив, що в порту Бейрута вибухнуло судно, завантажене піротехнікою. Наразі озвучується ще одна версія – у Міністерстві внутрішніх справ Лівану говорять про вибух на складах, де зберігалося 2750 тонн аміачної селітри.

ВВС повідомляє, що ці 2750 тонн нітрату амонію зберігалися в порту вже шість років, необхідних заходів безпеки при цьому не дотримувалися. Вибух міг статися від іскор – працівники зварювали двері, які не зачинялись.

Прем'єр-міністр країни Хассан Діабі також повідомив, що «небезпечні речовини» були конфісковані і перебували в порту з 2014 року. Судно Rhosus, з якого конфіскували небезпечний вантаж належало російському олігарху Ігорю Гречушкіну. У 2013-му влада Лівану арештувала судно, відпустила частину екіпажу, а 4 українських моряків залишили дочекатись зміни. Власник судна їх кинув.

Експерт із вибухових речовин Тоні Мей вважає, що відео вибуху дає низку важливих підказок. Зокрема, він говорить про дим. За словами спеціаліста, ознакою вибуху нітрату амонія є наявність жовтого диму, а в Бейруті він був червоний або рожевий. Однак Мей уточнив, що це не обов’язково значить, що аміачна селітра не брала участі, це може свідчити про те, що «були й інші предмети». Білі спалахи, які видно на відео, можуть вказувати не те, що перед основним потужним вибухом були невеликі вибухи.

Як відомо, президент США Дональд Трамп назвав інцидент «жахливим нападом». Місцеві чиновники не вважають вибухи атакою і висловили занепокоєння щодо слів американського лідера.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті