Українські виші отримають понад 9 млн євро у межах 10 проєктів Erasmus+
Частина проєктів розпочне свою діяльність уже з листопада 2020 року

Кілька десятків українських університетів, науково-дослідні установи та підприємства, а також низка міністерств візьмуть участь у 10 проєктах програми ЄС «Erasmus+» з фінансуванням понад 9 млн євро. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.
«46 українських вишів та інших організацій отримають фінансування понад 9 млн євро. 10 проєктів з поміж 164 були відібрані для розбудови потенціалу у сфері вищої освіти за Програмою Європейського Союзу Erasmus+. Такими є результати конкурсу 2020 року, оголошеного Виконавчим агентством із питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) Європейської Комісії», – йдеться у повідомленні.

Ці 10 проєктів спрямовані на модернізацію освітніх програм із соціальних наук та інженерії, охорони здоров’я і навколишнього середовища; модернізацію врядування закладів вищої освіти; зміцнення зв’язків системи вищої освіти з економічним і соціальним середовищем.
У реалізації проєктів з української сторони братимуть участь 36 закладів вищої освіти, одна науково-дослідна установа, одне приватне та два державних підприємства, дві громадські організації, Міністерство освіти й науки, Міністерство цифрової трансформації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Крім того, три українські університети виступають грантоотримувачами й координаторами проєктів: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка» та Національний університет «Запорізька політехніка».
Також до проєктних команд долучаться 59 партнерів із 22 країн світу: 34 організації з 15 країн-членів Програми (Австрія, Бельгія, Болгарія, Естонія, Іспанія, Італія, Литва, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Словенія, Фінляндія, Франція) та 25 організацій із 7 країн-партнерів Програми (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Республіка Молдова, Таджикистан).
Частина проєктів розпочне свою діяльність уже з листопада 2020 року, інші – з січня 2021 року.
«Erasmus+» – це програма Європейського Союзу на період 2014–2020 рр, що підтримує проєкти співпраці, партнерства, заходи й мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді й спорту.
Напрям Розвиток потенціалу вищої освіти (КА2: CBHE) є окремим компонентом міжнародного виміру Програми Erasmus+ у сфері вищої освіти. У межах конкурсів із 2015 р. до 2019 р. було профінансовано 38 проєктів за участі 200 організацій з України, включаючи 120 закладів вищої освіти. Загальна сума гранту проєктів складає понад 27 млн євро.
Як повідомлялося раніше, з вересня в українських університетах навчатимуть інноваційного підприємництва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].