Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
В українських університетах навчатимуть інноваційного підприємництва

В українських університетах навчатимуть інноваційного підприємництва

Дисципліну викладатимуть у пілотних вишах з початку навчального року

В українських університетах навчатимуть інноваційного підприємництва
Фото: pixabay.com

Стартап-інкубатор «YEP» спільно з Міністерством освіти й науки України, Міністерством цифрової трансформації, «Дія.Бізнес» та Українським фондом стартапів запровадять в українських університетах дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Курс викладатимуть у рамках проєкту «Підприємницький університет». Про це йдеться в пресрелізі відомств.

У першому семестрі 2020-2021 навчального року викладачі університетів пройдуть попереднє навчання за тематикою курсу (онлайн 26-28 серпня), навчальна програма буде інтегрована в університетах в рамках наявних дисциплін або як предмет на вибір, а викладачі курсу отримують постійну підтримку експертів та менторів «YEP».

Організатори очікують, що під час курсу студенти створять власні стартапи та подадуть їх на участь у конкурсі. Найкращі команди матимуть шанс отримати індивідуальну менторську підтримку від «YEP», «Дія.Бізнес», Українського фонду стартапів, «Cisco», «OKKO», «Genesis», «REACTOR.UA», «TechUkraine» та інших партнерів проєкту.

«Ми давно працюємо з університетами, але вперше інтегруємо управління стартапами в навчальний процес. Робота студентів над стартапами буде зараховуватися як офіційна дисципліна в університеті. Дуже важливо також, що ми будемо постійно підвищувати кваліфікацію викладачів цього курсу», – коментує засновник «YEP» Андрій Заікін.

Програма курсу пройшла рецензування міжнародних партнерів та експертів: Університет Штату Північна Кароліна (США), Університет Тарту (Естонія), Олени Донець (ексдиректорка стартап-акселератору Тель-Авівського Університету, співзасновниця «Duco.io», Ізраїль).

«Для нас важливо, щоб люди починали власний бізнес і успішно його розвивали. У цьому контексті формування підприємницьких навичок в університеті є важливою складовою проєкту «Дія.Бізнес», – каже заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

«Сьогодні українські винахідники, інноваційники, стартапери справді мають обмежений доступ до знань про те, як перетворити свої розробки чи креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги. Тож ми сподіваємося, що цей проєкт розширить можливості такого доступу. З одного боку, курс дасть нові знання та практики студентам і викладачам, а з іншого – у перспективі дозволить університетам залучити додаткові кошти від впровадження своїх розробок. Також важливо, щоб у курсі був акцент на розгляд кейсів з науковою складовою», – зазначила генеральна директорка директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.

Університети можуть приєднатися до програми «Підприємницький університет», заповнивши анкету (до 15 серпня).

Пілотний проєкт  розпочнеться вже у вересні. Його мета – розвиток підприємницької освіти та стартап-руху в університетах України.

Як повідомлялося раніше, Мінцифри запускає серію етерів про ефективний менеджмент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті