Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
«Укрбуд» вивів у тінь 26 млн грн при будівництві в Зоні відчуження – СБУ

«Укрбуд» вивів у тінь 26 млн грн при будівництві в Зоні відчуження – СБУ

Залучені в оборудці компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж» неправомірно виграли торги на загальну суму 1,1 млрд гривень

«Укрбуд» вивів у тінь 26 млн грн при будівництві в Зоні відчуження – СБУ
фото: censor.net.ua

Служба безпеки України (СБУ) викрила керівництво державної будівельної корпорації «Укрбуд» на мільйонних зловживаннях під час тендерів на зведення об’єктів зберігання та переміщення радіоактивних відходів на території зони відчуження. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Оперативники спецслужби встановили, що в оборудці залучені компанії «Укрбудмонтаж» та «Укренергомонтаж», які входять до складу «Укрбуду». Протягом 2017-2018 років ці компанії перемогли у низці держзакупівель, оголошених Чорнобильською АЕС та держпідприємством «Енергоатом».

Йдеться про будівництво 4 ядерних об`єктів у Чорнобильській зоні: централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, комплекси інженерно-технічних систем та радіаційного контролю і завод з переробки рідких радіоактивних відходів.

Згідно з повідомленням, загальна сума тендерів на спорудження цих об’єктів становила 1,1 млрд гривень. Перевірка правоохоронців показала, що «Укрбудмонтаж» і «Укренергомонтаж» грубо порушили вітчизняне законодавство та виграли торги неправомірно: фірми вступили у змову для маніпулювання цінами й усунення конкурентів.

Крім того, будівельні компанії значно завищили ринкову вартість на роботи та послуги, що призвело до необґрунтованого виділення понад 26 мільйонів гривень державних коштів.

Нагадаємо: антимонопольний комітет оштрафував обидві комерційні структури на 117 мільйонів гривень і позбавив їх права брати участь у держзакупівлях на 3 роки

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті